Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 20.12.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 20.12.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2015

 


 • Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.30. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki, a przed kościołem odbywa się kiermasz przedświąteczny.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu opłatkowego Dnia Chorego w naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Kołu Caritas, naszym ofiarodawcom, Dzieciom Maryi za spektakl teatralny oraz Parafianom, którzy umożliwili naszym chorym dotarcie do kościoła.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony był kosz – DAR SERCA. Wszystkim ofiarodawcom za wielką ofiarność składamy z serca płynące Bóg zapłać. Z zebranych rzeczy zrobiliśmy paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 • Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w ostatnich Roratach, od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
 • Rozpoczęliśmy w Kościele Świętym Jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Bożego Miłosierdzia. W związku z tym zapraszamy  do udziału w nowej inicjatywie duszpasterskiej „Ziarenko Bożego Miłosierdzia”, w ramach której wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek o godz. 15.00, tym razem przy ul. Elektrowni ABC. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Mi­łosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Młodzieżową grupę teatralną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Św. Roratniej.
 • Katecheza dla chłopców klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.15 (po Roratach).
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św., a po Eucharystii na Nowennę.
 • W czwartek będziemy świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą w porządku niedzielnym za wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.00. Na uroczyste nieszpory kolędowe zapraszamy o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie ołtarza i ambony kamiennej do naszej świątyni. Będzie to już ostatnia zbiórka przeznaczona na ten cel.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan kolędy jest wypisany w gablotce oraz znajduje się w Informatorze. Kolęda będzie rozpoczynała się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
 • W przyszłą niedzielę, która jest Świętem Świętej Rodziny, zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Mamy następne rodziny, które chcą otworzyć drzwi swoich domów i ugościć pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19–25.07.2016 r. Kolejni chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii. Rodziny muszą zagwarantować tylko noclegi, śniadania i kolację. Resztę czasu organizuje proboszcz parafii. Nie jest wymagana znajomość języka obcego, ponieważ ugościmy młodzież z Ukrainy mówiącą po polsku. Zgłoszenia przyjmujemy do końca grudnia.
 • Organizujemy dwudniowy wyjazd na ŚDM do Krakowa. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii podając adres zamieszkania i PESEL, zapisy przyjmujemy do końca grudnia.
 • W terminie od 25 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę lotniczą szlakiem Św. Pawła na Maltę. Koszt 3100 zł oraz 90 euro. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 • Zachęcamy, aby przygotować swoje serca do Świąt Narodzenia Pańskiego przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w niedzielę przed każdą Mszą Św., 21, 22 i 23.12. od godz. 6.15 do 8.00 i od 16.00 do 18.00, a w wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30. Prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego jakże istotnego elementu naszych przygotowań.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” oraz Informatora Parafialnego, w którym znajduje się plan kolędy.