Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 13.12.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2015

 


 • Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy Gaudete. O godz. 15.30 nieszpory adwentowe. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • W dniu dzisiejszym odbywa się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, książek, filmów, kalendarzy, gadżetów oraz cukierków SŁODYCZ BOŻEGO MIŁO­SIERDZIA. Dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie oraz na ŚDM. Do nabycia są również świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Duże świece w cenie 12 zł, a małe - 5 zł.
 • Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z klas IV, V i VI. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Rozpoczęliśmy w Kościele Świętym Jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Bożego Miłosierdzia. W związku z tym zapraszamy  do udziału w nowej inicjatywie duszpasterskiej „Ziarenko Bożego Miłosierdzia”, w ramach której wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek o godz. 15.00 przy pomniku Trudu Górniczego na ul. Racjonalizatorów. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Mi­łosierdzia i Róże Różańcowe. Szczegóły znajdują się w Informatorze Parafialnym.
 • Katecheza dla dziewcząt klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.15 (po Roratach).
 • Młodzieżową grupę teatralną zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Św. Roratniej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św., a po Eucharystii na Nowennę.
 • W środę kurs gitarowy o godz. 16.00.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy na przedświąteczne spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • Spotkanie dla klas III gimnazjalnych odbędzie się w piątek o godz. 18.15 (po Roratach).
 • W piątek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież, chcącą uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania z klas I, II, jak również wszystkich Parafian na nabożeństwo w duchu Taize. Podczas nabożeństwa będzie okazja dla kandydatów do bierzmowania do spowiedzi przedświątecznej.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Mamy następne rodziny, które chcą otworzyć drzwi swoich domów i ugościć pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19–25.07.2016 r. Kolejni chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii. Rodziny muszą zagwarantować tylko noclegi, śniadania i kolację. Resztę czasu organizuje proboszcz parafii. Nie jest wymagana znajomość języka obcego, ponieważ ugościmy młodzież z Ukrainy mówiącą po polsku.
 • Organizujemy dwudniowy wyjazd na ŚDM do Krakowa. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii podając adres zamieszkania i PESEL.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 19 grudnia (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony jest kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii. Już teraz dziękujemy za wielką hojność wszystkim, którzy do tej pory włączyli się do akcji.
 • W terminie od 25 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę lotniczą szlakiem Św. Pawła na Maltę. Koszt 3100 zł oraz 90 euro. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w sobotę od 16.00, w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Św., 21, 22 i 23.12. od godz. 6.15 do 8.00 i od 16.00 do 18.00, a w wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30. Prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego jakże istotnego elementu naszych przygotowań.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.