Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 06.12.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2015

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się także zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki, a Św. Mikołaj zostawił cukierki, którymi można się poczęstować.
 • Prezentem mikołajowym dla wszystkich Parafian będzie także koncert zespołu Capella Vartiensis (czterogłosowego chóru mieszanego), który odbędzie się w ramach kończącego się roku jubileuszowego naszej świątyni, dzisiaj o godz. 17.00. Komentarzem muzycznym opatrzy go Pan Jacek Woleński.
 • Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” dnia 11 grudnia (piątek) o godz. 9.30 organizuje akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby budować studnie, szkoły i szpitale w krajach misyjnych. Sprzęt będzie można przywozić i składować przy śmietniku koło kościoła do 10 grudnia.
 • We wtorek, 8 grudnia, będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnospraw­nej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych Marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Rodziców Marianek zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie i cieście zaraz po Mszy Św.
 • We wtorek Eucharystią o godz. 17.00 rozpoczniemy obchody Jubileuszowego Roku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii oraz peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.
 • Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Szczególne zaproszenie kierujemy dla dzieci z klas IV. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św., a po Eucharystii  na Nowennę.
 • Spotkanie dla klas I gimnazjalnych odbędzie się w środę, 9 grudnia, o godz. 18.30 (po Roratach).
 • W środę, 9 grudnia o godz. 18.30, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy na spotkanie Parafialne Koło Caritas.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci i ks. opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na spotkanie oazowe przygotowujące do ŚDM.
 • Spotkanie dla klas III gimnazjalnych odbędzie się w piątek, 11 grudnia, o godz. 18.30 (po Roratach).
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Mamy kolejne rodziny, które chcą otworzyć drzwi swoich domów i ugościć pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19–25.07.2016 r. Kolejni chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii. Rodziny muszą zagwarantować tylko noclegi, śniadania i kolację. Resztę czasu organizuje pro­boszcz parafii. Nie jest wymagana znajomość języka obcego, ponieważ ugościmy młodzież z Ukrainy mó­wiącą po polsku.
 • Organizujemy dwudniowy wyjazd na ŚDM do Krakowa. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii podając adres zamieszkania i PESEL.
 • Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać zabawki, przybory szkolne, produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności i konserwy. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 12 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 15.30, kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W III niedzielę Adwentu Dzieci Maryi oraz młodzież przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, książek, filmów, kalendarzy, gadżetów oraz cukierków SŁODYCZ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie oraz na Światowe Dni Młodzieży.
 • W czwartek, 17 grudnia o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 19 grudnia (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W terminie od 25 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę lotniczą szlakiem Św. Pawła na Maltę. Koszt 3100 zł oraz 90 euro. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 • Do nabycia są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Caritas, małe w cenie 5 zł, a duże w cenie 12 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.