Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXXII Niedziela zwykła - 08.11.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.11.2015

 

 • Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 na modlitwę różańcową za zmarłych. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka na „Kościół w Potrzebie”.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana do 15 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • W środę, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania niepodległości. W modlitwach chciejmy pamiętać o naszej Ojczyźnie, w intencji której Mszę Świętą odprawimy o godz. 8.00.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę Świętą szkolną.
 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • Obowiązkowa katecheza dla klas III gimnazjalnych odbędzie się w piątek o godz. 17.00.
 • W piątek, 13 listopada, wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Przed Mszą Św. nabożeństwo fatimskie i modlitwa różańcowa za zmarłych.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na spotkanie oazowe.
 • Trwa cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Wspólnota Dzieci Maryi bardzo serdecznie zaprasza wszystkie dziewczęta, które chciałyby zostać Mariankami. Jest to grupa prężnie działająca, która robi w parafii wiele dobrego. Chętnie powitamy w jej szeregach nowe twarze. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Swoje miejsce u Marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Przyjdźcie na spotkanie Dzieci Maryi w sobotę na godz. 8.00, żeby zobaczyć jak radosna, przyjemna i ciekawa może być przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Bardzo prosimy Rodziców, aby nie zniechęcali swoich dzieci, a wręcz przeciwnie, mobilizowali je do czynnego udziału w życiu parafii.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 14 listopada (sobota) od godz. 15.00 do godz. 18.00. Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych, a także zaproponować im alternatywę dla niechrześcijańskiego Halloween.
 • W przyszłą niedzielę, 15 listopada o godz. 9.00, zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania odbędzie się procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka dzieci przed domem katechetycznym o godz. 8.50. Kolekta przeznaczona będzie na cele naszej parafii.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • W ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym jest czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19 – 25.07.2016 r. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Organizujemy dwudniowy wyjazd na ŚDM do Krakowa. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii podając adres zamieszkania i PESEL.
 • Już dzisiaj informujemy, że 22 listopada o godz. 9.00, z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Święta w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru oraz zmarłych i obecnych organistów. Zaś Msza Św. w intencji Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” odbędzie się 29 listopada o godz. 9.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.
 • Do nabycia jest parafialny kalendarz na rok 2016. Stanowić on może piękny prezent dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza - 15 zł.