Ogłoszenia - Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2015

 

 • Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. odprawiamy tak jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Eucharystii
  o godz. 16.00, która odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie na cmentarzu. O godz. 14.00 wraz z parafią Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w nieszporach i procesji na cmentarz.
 • Wypominki modlitewne można dzisiaj podyktować lub złożyć na cmentarzu u młodzieży naszej parafii. Na cmentarzu można także nabyć kalendarz parafialny na przyszły rok.
 • W poniedziałek, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o tych, którzy już od nas odeszli. Ofiarujmy w ich intencji Komunię Świętą i odpusty. Msza Święta o godz. 17.00 zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej i będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych zalecanych. Zaraz po niej (również w kaplicy) modlitwa różańcowa za zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu.
 • Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną w dniu 1 listopada od południa oraz przez cały dzień 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz
  w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św. Ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 • W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pod takimi samymi warunkami pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni odpust jest cząstkowy.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana od 2 do 15 listopada. Wypominki modlitewne można składać
  w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Dzieci klas II mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru parafialnego.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę Świętą szkolną.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek podczas wieczornej Mszy Św. modlimy się w intencji kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przed Mszą Św. wieczorną Godzina Święta połączona z modlitwą różańcową za zmarłych kapłanów. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św., a o godz. 17.30 na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. W pierwszą sobotę po Mszy Św.
  o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 przychodzą klasy I i II gimnazjalne w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy III gimnazjalne. Jest to Msza Św. obowiązkowa w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek, 6 listopada o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca zostanie odprawiona Msza Święta i odbędzie się poświęcenie pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Górnośląskiej, który znajduje się przy ul. Frenzla. Bardzo prosimy o udział całej służby liturgicznej oraz wielu Parafian w tych uroczystościach.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na spotkanie oazowe.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 7 listopada od godz. 8.00.
 • Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo odbędzie się w drugą niedzielę listopada.
 • W listopadzie rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Odbędą się one w pierwszy, drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W niedzielę, 15 listopada o godz. 9.00, zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania odbędzie się procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka dzieci przed domem katechetycznym o godz. 8.50.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • W ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym jest czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19 – 25.07.2016 r. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 14 listopada (sobota). Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych, a także zaproponować im alternatywę dla niechrześcijańskiego Haloween.
 • Zakończyliśmy prace naprawcze związane ze szkodami górniczymi w kotłowni kościoła. Kończymy także renowację portalu głównego, która jest dofinansowana przez Urząd Miejski w Bytomiu. Do wykonania pozostały tylko prace związane z posadzką
  i małe detale architektoniczne. Prosimy o ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu głównymi drzwiami.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny z formularzem wypominek na miesiąc listopad.