Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXX Niedziela zwykła - 25.10.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2015

 

 • W naszej parafii gościmy siostry z Opactwa Sióstr Benedyktynek w Przemyślu, które proszą o wsparcie remontu klasztoru i rozprowadzają medalik Św. Benedykta. W ich imieniu dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • Przeżywamy ostatnią niedzielę października. Zapraszamy wszystkich Parafian o godz. 17.00 na ostatnią modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy ją rozważać wraz ze Św. Janem Vianneyem i ofiarować za dobrodziejów, za ludzi, dzięki którym nasza świątynia istnieje, za kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia nabożeństw różańcowych. Dziękujemy naszej młodzieży: Dzieciom Maryi, Lektorom oraz Ministrantom, dzieciom, Kapłanom, Panu Jackowi, organiście Pawłowi, rodzicom. Dziękujemy także poszczególnym grupom parafialnym: Różom Różańcowym, Chórowi, Parafialnemu Kołu Caritas, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Apostolstwu Bożego Miłosierdzia, kandydatom do bierzmowania oraz dzieciom.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszego Parafialnego Dnia Chorego: Parafialnemu Kołu Caritas, Dzieciom Maryi, Ministrantom, młodzieżowej grupie teatralnej, Piekarni Słonkiewicz oraz rodzinom, krewnym, sąsiadom za umożliwienie przybycia naszym chorym i starszym Parafianom na Eucharystię.
 • W ostatnim tygodniu października zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • Obowiązkowa katecheza dla chłopców z klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • We wtorek o godz. 17.30 odbędzie się modlitwa różańcowa prowadzona przez chór parafialny.
 • Kurs gitarowy dla dzieci w środę o godz. 16.30.
 • W środę od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty dla dorosłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • W środę, 28 października, o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z klas I i II gimnazjalnych w środę o godz. 18.30.
 • W czwartek od godz. 16.30 będzie okazja do Sakramentu Pokuty dla dzieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • Obowiązkowa katecheza dla klas III gimnazjalnych odbędzie się we piątek o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy młode małżeństwa na spotkanie w ramach Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na spotkanie Oazowe.
 • Również w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na koncert jesiennego cyklu „Muzyki w starych kościołach Miechowic”, podczas którego wystąpi światowej sławy „Kupiński Guitar Duo” w składzie Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Eucharystii o godz. 17.00, która odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie na cmentarzu. O godz. 14.00 wraz z parafią Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w nieszporach i procesji na cmentarz.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki modlitewne będzie można podyktować lub złożyć na cmentarzu u młodzieży naszej parafii.
 • 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o tych, którzy już od nas odeszli. Ofiarujmy w ich intencji Komunię Świętą i odpusty. Msza Święta o godz. 16.00 zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej i będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych zalecanych. Zaraz po niej (również w kaplicy) modlitwa różańcowa za zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu.
 • Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo będzie przeniesiona na drugą niedzielę listopada.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • W ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym jest czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Już dziś informujemy, że 6 listopada o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca zostanie odprawiona Msza Święta i odbędzie się poświęcenie pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Górnośląskiej, który znajduje się przy ul. Frenzla. Bardzo prosimy o liczny udział w tych uroczystościach.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19 – 25.07.2016 r. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny z formularzem wypominek na miesiąc listopad.