Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXIX Niedziela zwykła - 18.10.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2015

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Misyjna, w naszych modlitwach pamiętajmy o dziele misyjnym oraz o misjonarzach pochodzących z naszej diecezji. W drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz misji. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłacenie kamiennego ołtarza do naszej świątyni. Do końca roku dokonamy całkowitej spłaty zobowiązań finansowych. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 • Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową, która połączona będzie ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Rozważać ją będziemy ze Św. Józefiną Bakhitą i chcemy ofiarować w intencji dzieła misyjnego i misjonarzy.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę o godz. 18.30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas ostatniego niedzielnego nabożeństwa październikowego chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. W związku z miesiącem modlitwy różańcowej ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy ręcznie wykonany różaniec.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek, 23 października, o godz. 18.45 zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie, uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo w duchu Taizé.
 • W sobotę o godz. 9.00 do domu katechetycznego zapraszamy kandydatów na ministrantów, zaś dziewczynki, które chcą zostać Dziećmi Maryi o godz. 8.00.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 24 października (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry z Opactwa Sióstr Benedyktynek w Przemyślu, które poproszą o wsparcie remontu klasztoru i będą rozpowszechniać medalik Św. Benedykta.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Przypominamy, że w ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym od godz. 19.00 do godz. 20.00 jest czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Informujemy, że organizujemy wyjazd na Jarmark Adwentowy do Berlina w terminie 27-29.11.2015 r. Koszt wynosi 280 zł i 15 euro. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zapisy można składać w kancelarii, wpłacając kwotę 280 zł, a także podając Pesel, serię i numer dowodu osobistego.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W  niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • Już dziś informujemy, że 6 listopada o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca zostanie odprawiona Msza Święta i odbędzie się poświęcenie pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Górnośląskiej, który znajduje się przy ul. Frenzla. Bardzo prosimy o liczny udział w tych uroczystościach.
 • Bardzo prosimy, aby odebrać blachy po cieście odpustowym, które znajdują się w zakrystii.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 19 - 25. 07. 2016. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat. Szczegóły znajdują się w Informatorze, a lista chętnych rodzin w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża i Informator Parafialny, zaś u członków parafialnego Caritas można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.