Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2015

 

 • Dzisiejsza niedziela to Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem Św. Jan Paweł II – patron rodziny. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie rachunków za prąd elektryczny, wywóz śmieci i wodę. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z klas I, II podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża, zaś dzieciom z klas III poświęcimy różańce.
 • Wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży. Modlitwę tę ofiarujemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klasy II gimnazjalnej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • We wtorek, 13 października, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską na osiedle przy byłej kopalni. Zakończymy ją przy Pomniku Trudu Górniczego. W związku z tym nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 • W środę o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla młodzieży z klasy I gimnazjalnej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą obowiązkowo w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną, w czasie której będziemy modlić się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Na Eucharystię zapraszamy Dyrekcję i Grono Pedagogiczne z naszej szkoły.
 • W piątek o godz. 17.00 na spotkanie modlitewne zapraszamy członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W piątek, 16 października, przypada Uroczystość Św. Jadwigi, patronki Śląska. Jest to rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa połączona z nabożeństwem za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny. Po Mszy Św. wieczornej będzie możliwość ucałowania relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie. Spotkania te odbywają się w ramach oazy młodzieżowej. Zapraszamy uczniów szkoły średniej oraz studentów.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • Zapraszamy do grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w naszych gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • Informujemy, że w ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym od godz. 19.00 do godz. 20.00 jest czynna dla narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Informujemy, że 16 października o godz. 18.30 w katowickim Spodku odbędzie się MEGAWIDOWISKO O GÓRNYM ŚLĄSKU - PEREGRINUS, szczegóły znajdują się na plakatach.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 24 października (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Już dziś informujemy, że organizujemy wyjazd na Jarmark Adwentowy do Berlina w terminie 27-29.11.2015 r. Koszt wynosi 280 zł i 15 euro. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zapisy można składać w kancelarii, wpłacając kwotę 280 zł, a także podając Pesel, serię i numer dowodu osobistego.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny”, kalendarz parafialny na rok 2016 oraz znicze Caritas w cenie 3 zł.