Ogłoszenia - XXVI Niedziela zwykła - 27.09.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVI Niedziela zwykła - 27.09.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2015

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę września. Zapraszamy wszystkich Parafian na nieszpory o godz. 15.30. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy księdza Tomasza Milo, który przyjechał ze Lwowa i głosi kazania. Po Mszach Św. prosi o wsparcie budowy kościoła we Lwowie. Za wszelkie złożone ofiary składamy Bóg zapłać!
 • W dniu dzisiejszym od godz. 8.00 do godz. 12.00 w domu katechetycznym odbywają się płatne badania diagnostyczne aparatem HBS oraz bezpłatne badania słuchu.
 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła ewangelickiego na pierwszy koncert w jesiennym cyklu „Muzyki
  w starych kościołach Miechowic”.
 • Nasza parafia włącza się w ogólnopolską inicjatywę „Koronka na ulicach miast”, dlatego w poniedziałek, 28 września, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia przy pomniku Trudu Górniczego na ul. Racjonalizatorów. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe. Szczegóły znajdują się w Informatorze Parafialnym.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków parafialnego Caritas oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w działalność tej grupy.
 • W środę o godz. 18.30 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 • Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik, w którym zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielęo godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona będzie z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Podobnie jak w zeszłych latach, zapraszamy na różaniec nie tylko wszystkich Parafian, ale także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem przez modlitwę różańcową chcemy wypraszać dla nich wszelkie łaski. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. W piątek po rannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną. Różaniec o godz. 17.30 będzie połączony z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Jezusowemu. W sobotę oddamy się pod opiekę Matki Najświętszej.
 • Młodzież z klas I i II gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowo przychodzi na Mszę Świętą w czwartek o godz. 18.00, zaś klasy III gimnazjalne obowiązkowo uczestniczą w Eucharystii w piątek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 17.30.
 • Zapraszamy dzieci z klas II, III i IV na spotkanie parafialnego koła teatralnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie to związane jest z październikowymi scenkami różańcowymi.
 • W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca. Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkania te będą odbywać się w piątki w ramach oazy młodzieżowej.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 3 października, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 3 października. Zapisy można składać w zakrystii do 30 września, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł. Całkowity koszt wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Msza Św. przed obrazem Matki Bożej o godz. 12.00. Autobusy będą stały przy ul. Andersa.
 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00.
 • W przyszłą niedzielę, 4 października, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 • Informujemy, że w ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym od godz. 19.00 do godz. 20.00 będzie czynna dla narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30 oraz do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Informujemy, że 16 października o godz. 18.30 w katowickim Spodku odbędzie się MEGAWIDOWISKO O GÓRNYM ŚLĄSKU - PEREGRINUS, szczegóły znajdują się na plakatach.
 • Serdecznie witamy s. Anetę, która decyzją s. Prowincjalnej została skierowana do posługi w naszej parafii. Życzymy Siostrze wielu potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa oraz otaczamy swoją modlitwą i życzliwością.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny” oraz kalendarz parafialny na rok 2016.