Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXV Niedziela zwykła - 20.09.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2015

 

 • Na niedzielne nieszpory o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię – spłacenie nowego ołtarza. W drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do pu­szek na Fundusz Inwestycyjny. Za wszelkie złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 • Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości Odpustowej: ks. Biskupowi Janowi Wieczorkowi, ks. Tomaszowi Szumlasowi i ks. Marcinowi Kazanowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i po­sługę w naszej parafii, chórowi, orkiestrze, Służbie Liturgicznej, byłym ministrantom, pocztom sztandarowym górni­ków i harcerzy, Dzieciom Maryi, Panu kościelnemu Stanisławowi Bieńkowi, Panom pomagającym przy probostwie, Pa­niom dbającym o czystość w kościele, siostrze Ilonie i Pani Białas oraz wszystkim Parafianom.
 • Z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i uświetnieniu naszego festynu. Dziękujemy Urzę­dowi miasta Bytom, Panu Prezydentowi Damianowi Bartyli, Radnemu Jakubowi Snochowskiemu, Dyrektorowi KWK Centrum Panu Leonardowi Klabisowi, Górniczej Orkiestrze Dętej "Bytom", Związkowi Zawodowemu NSZZ Solidar­ność w Polsce przy Kopalni KWK „Bobrek” na czele z Przewodniczącym Jarosławem Grzesikiem, Prezesowi firmy KO­RAL Panu Janowi Jelonkowi, Firmie Schoeller Allibert Sp. z o. o., Piekarni – Cukierni KWAPISZ, Joannie i Józe­fowi Gaweł – właścicielom restauracji "Desperado", właścicielom Fitness Club FATYGA, właścicielom Zakładu Wulkanizatorskiego „AWAT”, właścicielom Saloniku POD-WŁOS z Miechowic, Stowarzyszeniu Pasjonatów Wojskowo­ści „Kompania Bytom”, Firmie STARLIFE, właścicielom Salonu Optycznego w Stolarzowicach – OPTYK, Firmie GM Ubezpieczenia Grażyna Pacholik, Operze Śląskiej, Państwowej Straży Pożarnej, 61. Bytomskiej Drużynie Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego, Dzieciom Maryi, Firmie Deichmann, właścicielce kwiaciarni SANTINI Aleksan­drze Gnatowskiej, Piekarni Słonkiewicz, firmie Alport, Kancelarii Odszkodowawczej MEDITOR, Panu Wiesławowi Wójcikowi, pracownikom parafialnym: Panom Władysła­wowi Dudkowi, Krzysztofowi Wadelskiemu i Januszowi Leszczyńskiemu, Państwu Mireli i Arkadiuszowi Zielonka, Ewie i Karolowi Mnich, Izabeli i Sebastianowi Nocoń, Monice i Marcinowi Wolszczak, Annie i Janowi Bartosom, Mo­nice i Adamowi Rakoczy, Paniom Beacie Ankiewicz, Sabinie Nowak, Ewie Dziubie, Irenie Dudek, Elwirze Kozioł, Panu Edwardowi Pałasińskiemu oraz wszystkim Parafianom za wszelkie fanty na nasz konkurs i ciasta do kawiarenki.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na kurs gitarowy.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę, 23 września, na Nowennę i Mszę Św. zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 • Zapraszamy dzieci z klas II, III i IV na spotkanie parafialnego koła teatralnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie to związane jest z październikowymi scenkami różańcowymi. Młodzieżowe koło teatralne ma swoje spotka­nie w czwartek o godz. 18.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 15.30, po Koronce do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach kręgu małżeństw katolickich.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkania te będą odbywać się w piątki w ramach oazy młodzieżowej.
 • W ostatni piątek miesiąca w naszym domu parafialnym od godz. 19.00 do godz. 20.00 będzie czynna dla narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 3 października. Zapisy można składać w zakrystii, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł. Zapisy przyjmujemy do 30 września włącznie.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach.
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • Chcemy duchowo przygotować się do nadchodzącego Roku Miłosierdzia Bożego, dlatego przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne, Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. W soboty o godz. 17.00 odprawiane są Msze Święte w języku niemieckim. Mamy jednak wiele wolnych intencji, dlatego bardzo prosimy osoby uczestniczące w tej Eucharystii o troskę w tym względzie.
 • Blachy z ciast odpustowych będzie można odebrać w sobotę od godz. 9.00 do 9.30 w domu katechetycznym.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny” oraz kalendarz parafialny na rok 2016.