Ogłoszenia - Święto Podwyższenia Krzyża Św. - 13.09.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Święto Podwyższenia Krzyża Św. - 13.09.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

ODPUST PARAFIALNY

13.09.2015

 


 • Przeżywamy naszą Uroczystość Odpustową. Suma Odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczyć będzie ks. bp Senior Jan Wieczorek, zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. W naszej wspólnocie witamy ks. Tomasza Szumlasa, który głosi Słowo Boże podczas pozostałych Mszy Św. Dziękujemy Mu za trud i poświęcenie na rzecz naszej parafii. Kolekta dzisiejszej niedzieli odpustowej jest przeznaczona na cele naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 z kazaniem, które wygłosi ks. Marcin Kazanowski, i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Rozpoczną one nasz Szósty Charytatywny Festyn Parafialny, podczas którego odbędą się występy: Orkiestry Dętej, dzieci, Dzieci Maryi i harcerzy, zespołu Bajery i tenora Juliusza Ursyna-Niemcewicza. Atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów.
 • Przez cały nasz odpust działa kawiarenka, odbywa się konkurs charytatywny, kiermasz pamiątek związanych ze 150-leciem poświęcenia kościoła. Do nabycia jest także kalendarz na 2016 rok. W kawiarence można wypić kawę, herbatę i zjeść lub zakupić na wynos miechowickie ciasto odpustowe przygotowane przez nasze wspaniałe gospodynie, którym z głębi serca dziękujemy za przepyszne wypieki. Zachęcamy do zakupienia cegiełki konkursowej, każda z nich jest zwycięska i będzie brała udział w głównym losowaniu. Podczas festynu będzie można zakupić kiełbasę, karczek, krupniok, boczek, grochówkę, chleb ze smalcem, napoje. Wszystkim sponsorom składamy z serca Bóg zapłać. Wszelki dochód będzie przeznaczony na zimowe i letnie półkolonie dla naszych dzieci.
 • Przypominamy, że dzisiaj nieczynna jest druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym. Prosimy o parkowanie samochodów w innych miejscach.
 • W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną połączoną z nabożeństwem ku czci Krzyża Świętego.
 • Nasza Parafia chce wziąć udział w IX Nocnej Pielgrzymce do MB Pokornej w nocy z 19/20 września. Zgłoszenia przyjmuje ks. Jacek, a spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę, 16 września, wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę połączoną z nabożeństwem ku czci Św. Jana Pawła II, a o godz. 18.00 na Eucharystię wraz z ucałowaniem relikwii Świętego.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków parafialnej Caritas.
 • W środę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas I, II, III na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie organizacyjne w kościele o godz. 18.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek, 18 września, o godz. 8.15 zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 33. Odprawimy ją w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, katechetów, emerytowanych oraz zmarłych nauczycieli.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego, będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W piątek, 18 września, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny połączone z ucałowaniem jej relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkania te będą odbywać się w piątki w ramach oazy młodzieżowej.
 • W sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się nauka przedchrzcielna.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię – zapłacenie kamiennego ołtarza w naszej świątyni.
 • W środę, 23 września, na Nowennę i Mszę Św. zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 3 października. Zapisy można składać w zakrystii, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach.
 • Chcemy duchowo przygotować się do nadchodzącego Roku Miłosierdzia Bożego, dlatego przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Trzecia nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne, szczególnie Jubileusze oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” i „Informator Parafialny”.

 

 

Z okazji Uroczystości Odpustowej ku czci Świętego Krzyża, która jest naszym wspólnym świętem, życzymy Wam, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali Miłość Boga ku nam, odnajdywali siłę, moc do dobrego i ofiarnego życia, do znoszenia trudów swojej codzienności. Niech Krzyż będzie drogą naszego odkupienia i miłosierdzia.