Ogłoszenia - XXIII Niedziela zwykła - 06.09.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXIII Niedziela zwykła - 06.09.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2015

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę września. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00. Prosimy, aby członkowie męskiej róży różańcowej przyszli o godz. 14. 45. O godz. 15.30 wszystkich Parafian zapraszamy na niedzielne nieszpory. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Bez zaangażowania ludzi we wspólnoty parafialne, parafia staje się martwa. Chcemy, aby parafia żyła, ale nie jest to możliwe bez udziału Parafian.
 • Obowiązkowe spotkanie przed Odpustem dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • Chcemy duchowo przygotować się do nadchodzącego Roku Miłosierdzia Bożego, dlatego przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • Tradycyjnie, w środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • Wszystkie dzieci obowiązkowo przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. Dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas procesji odpustowej zapraszamy na próbę z s. Iloną o godz. 16.45. Zachęcamy do przyjścia dzieci z klas I, II i III oraz przedszkolaki.
 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkania te będą odbywać się w piątki w ramach oazy młodzieżowej.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 12 września. Chcemy w ten sposób umożliwić naszym chorym i starszym Parafianom lepsze, duchowe przeżycie i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym. Prosimy o zapisywanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Kancelaria parafialna jest czynna tak, jak przed wakacjami. Można zamawiać intencje mszalne oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Mamy jeszcze wiele intencji wolnych w tym roku, szczególnie na Mszach Św. w języku niemieckim. Bardzo prosimy wiernych biorących udział w tej Eucharystii o zamawianie intencji.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej.
 • Chciejmy jak najlepiej duchowo przygotować się do Odpustu. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w sobotę od godz. 16.00, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Przeżywając nasz jubileusz 150-lecia poświęcenia kościoła, 12 września chcemy udać się na obchody kalwaryjskie ku czci Świętego Krzyża na Gorę Świętej Anny. Można zapisywać się w zakrystii wpłacając zaliczkę 10 zł. Koszt całkowity 30 zł. Wyjazd o godz. 6.00, o godz. 7.30 będziemy uczestniczyli we Mszy Św. pontyfikalnej, po Eucharystii wyruszamy na obchody kalwaryjskie, o godz. 19.00 będziemy uczestniczyć w nabożeństwie światła, a planowany powrót około godz. 23.00.
 • W niedzielę, 13 września, przypada Odpust Parafialny. Suma Odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczyć będzie ks. bp Senior Jan Wieczorek, zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św., dzieci z klas IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy o liczny udział we Mszy Św., która kończy oficjalne obchody rocznicy poświęcenia naszej świątyni.
 • Nieszpory odpustowe z kazaniem o godz. 15.00 rozpoczną nasz Szósty Charytatywny Festyn Parafialny. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się nasza Orkiestra, NSZZ Solidarność, Fitness Club „Fatyga” i Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom”. Czekamy na dalszych chętnych, którzy chcą wesprzeć organizację tego szczytnego przedsięwzięcia, mającego na celu zebranie funduszy na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z naszej parafii. W tym dniu odbędą się występy:  Orkiestry Dętej, dzieci, Dzieci Maryi i harcerzy, zespołu Bajery i tenora Juliusza Ursyna-Niemcewicza. Atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów. Inne atrakcje to konkurs loterii fantowej, zorganizowane zabawy dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian, aby przynieśli rzeczy, które będą nagrodami w loterii. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wypieki będzie można przynosić do domu katechetycznego w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • W dzień Odpustu będzie nieczynna druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym. Prosimy o parkowanie samochodów w innych miejscach. Kolekta odpustowa będzie przeznaczona na naszą parafię.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.