Ogłoszenia - XXII Niedziela zwykła - 30.08.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXII Niedziela zwykła - 30.08.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2015

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. O godz. 10.30 zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną w intencji działkowców ROD Wspólna Praca i gospodarzy z Miechowic. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dzisiejsza zbiórka przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 • Chcemy duchowo przygotować się do nadchodzącego Roku Miłosierdzia Bożego, dlatego przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • We wtorek, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z Bogiem wejść w ten czas. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Podczas Mszy dokonamy poświęcenia przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Na Eucharystię zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę we wtorek o godz. 18.00. Jest to próba przed Odpustem, dlatego trzeba przećwiczyć pieśni, które będą śpiewane na chwałę Pana Boga w uroczystość parafialną. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze. Prosimy o zaangażowanie się naszych Parafian w całe życie parafialne.
 • Tradycyjnie, w środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, a po Mszy Świętej Godzina Święta. W piątek po  Mszy Św. o godz. 6.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji wieczorem, po niej nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni 30 minut przed Mszą Świętą.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • Od soboty, 5 września, powracamy do Mszy Świętych w języku niemieckim, a Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16.00 do 17.00. Od 6 września do niedzielnego porządku Mszy Św. powraca Eucharystia o godz. 9.00, która jest przeznaczona dla dzieci. Zachęcamy, aby brały w niej udział dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 12 września. Chcemy w ten sposób umożliwić naszym chorym i starszym Parafianom lepsze, duchowe przeżycie i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym. Prosimy o zapisywanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Zakończyły się wakacje, dlatego zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w naszych gablotkach oraz Informatorze. Pamiętajmy, że bez zaangażowania ludzi w grupy parafialne, parafia staje się martwa. Każdy z nas musi dać z siebie coś dobrego, bo tylko wtedy nasza wspólnota będzie tętniła Bożym życiem.
 • Obowiązkowe spotkanie dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • We wrześniu rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich. Będą one w pierwszy, drugi i trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Pierwsza nauka odbędzie się 4 września.
 • Od 1 września kancelaria będzie czynna tak, jak przed wakacjami. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Prosimy, aby nie zapominać o rocznicach urodzin, jubileuszach oraz Mszach Św. gregoriańskich.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej, która jest czynna w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Przeżywając nasz jubileusz 150-lecia poświęcenia kościoła, 12 września chcemy udać się na obchody kalwaryjskie ku czci Świętego Krzyża na Gorę Świętej Anny. Można zapisywać się w zakrystii wpłacając zaliczkę 10 zł. Koszt całkowity 30 zł.
 • Decyzją Siostry Prowincjalnej Siostra Beata, która wychowała dwa pokolenia dzieci w naszej parafii i s. Romualda zostały przeniesione do klasztoru w Wiśle. Dziękując za wieloletnią posługę i formowanie dziecięcych serc w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 odprawimy Mszę Św. dziękczynną w ich intencji. W naszej wspólnocie witamy siostrę Leokadię, której życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i opieki Matki Bożej. Otoczmy Siostrę naszą życzliwością i modlitwą.
 • W przyszłą niedzielę członków Żywego Różańca zapraszamy na godz. 15.00 na zmianę tajemnic różańcowych. Męską różę różańcową zapraszamy o godz. 14.45. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.
 • W niedzielę, 13 września, przypada Odpust Parafialny. Suma Odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczyć będzie ks. bp Senior Jan Wieczorek, zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św., dzieci z klas IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Nieszpory odpustowe z kazaniem o godz. 15.00 rozpoczną nasz Szósty Charytatywny Festyn Parafialny. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się już nasza Orkiestra i NSZZ Solidarność. Czekamy na dalszych chętnych, którzy chcą wesprzeć organizację tego szczytnego przedsięwzięcia, mającego na celu zebranie funduszy na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z naszej parafii. W tym dniu odbędą się występy:  Orkiestry Dętej, dzieci, Dzieci Maryi i harcerzy, zespołu Bajery i tenora Juliusza Ursyna-Niemcewicza. Atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów. Inne atrakcje to konkurs loterii fantowej, zorganizowane zabawy dla dzieci i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian, aby przynieśli rzeczy, które będą nagrodami w loterii. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wypieki będzie można przynosić w sobotę, 12 września. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy. Spotkanie organizacyjne dla osób chcących pomóc przy organizacji festynu odbędzie się w środę, 2 września, o godz. 19.00.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.