Ogłoszenia - XX Niedziela zwykła - 16.08.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XX Niedziela zwykła - 16.08.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2015

 


 • Przeżywamy XX niedzielę zwykłą, która jest dniem pielgrzymki niewiast do Piekar Śląskich. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie ołtarza i ambony w naszej świątyni. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne połączone z nabożeństwem za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i ucałowaniem jego relikwii.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za wszelkie ofiary i trudy poniesione na rzecz naszej parafii.
 • W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny połączone z ucałowaniem jej relikwii.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że wyjazd do Fatimy odbędzie się 21 sierpnia o godz. 3.00. Zbiórka na placu kościelnym.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z szóstym charytatywnym Festynem Parafialnym. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się już nasza Orkiestra i NSZZ Solidarność. W tym dniu wystąpi: zespół Bajery, tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz i nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów. Odbędzie się także konkurs loterii fantowej. Bardzo prosimy chętnych Parafian, aby przynieśli rzeczy, które będą nagrodami w loterii. Szukamy także sponsorów. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.