Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XVIII Niedziela zwykła - 02.08.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2015

 


 • W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencji Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • Zapraszamy dzisiaj na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 na niedzielne Nieszpory. Dzisiejsza zbiórka przeznaczona jest na Diecezję i Seminarium Duchowne.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W czwartek, 6 sierpnia, będziemy przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. Rano po Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po Mszy Św. wieczornej odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 7 sierpnia, w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek adoracji znajduje się w Informatorze.
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • 15 sierpnia jest dniem naszej jednodniowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Chętni mogą się wpisać na listę w zakrystii, koszt 30 zł. Pielgrzymi przychodzą na Mszę Św. o godz. 10.00. Wyjazd bezpośrednio po Eucharystii. Na miejscu o godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z szóstym charytatywnym Festynem Parafialnym. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się już nasza Orkiestra i NSZZ Solidarność. W tym dniu odbędą się występy: dzieci, Dzieci Maryi, harcerzy, konkursy, zabawy dla dzieci, pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów. Odbędzie się także konkurs loterii fantowej. Bardzo prosimy chętnych Parafian, aby przynieśli rzeczy, które będą nagrodami w loterii. Szukamy także sponsorów. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.