Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Życzenia

 

 

 

 

 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 18.11.2017 r.

 

Matka Boża, św. Józef, św. Dorota, św. Julia, św. Jadwiga Królowa, św. Dominik Savio, św. Urszula, św. Jan Paweł II, św. Marta, św. Oliver, św. Jerzy, św. Oliwia, św. Kornelia, św. brat Albert, św. Jan Chrzciciel, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Krzysztof, św. Franciszek z Asyżu, św. Franciszek Marto oraz św. Aniołowie Stróżowie na czele ze św. Michałem Archaniołem – oto Święci, którzy bawili się z nami na Balu Wszystkich Świętych w sobotę, 18 listopada, w domu katechetycznym.

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MARCINEM, 12.11.2017 r.

 

11 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. W okolicach tej daty św. Marcin gości zazwyczaj w naszej parafii, a w zakrystii zawsze zostawia tradycyjne rogaliki. Podobnie było i w tym roku. W niedzielę, 12 listopada, spotkaliśmy się przed domem katechetycznym o godz. 8.45, aby śpiewem na chwałę Pana Boga przyciągnąć zacnego biskupa Marcina do siebie.

Więcej…
 
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

1 listopada to data, która każdemu wierzącemu powinna kojarzyć się z radością. Wspominamy przecież wtedy tych, którzy są już zbawieni i cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz. Tradycyjnie, tego dnia odbyły się uroczyste nieszpory, podczas których modliliśmy się wspólnie z Kapłanami i wiernymi z sąsiedniej parafii Bożego Ciała. Po nieszporach udaliśmy się na cmentarz, aby prosić Boga o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących. Następnie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłych z obu miechowickich parafii.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ CHWALEBNA, 29.10.2017 r.

 

W niedzielę, 29 października o godz. 17.00, ks. Proboszcz rozpoczął ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe połączone ze scenkami teatralnymi. Kanwą do rozważań tajemnic chwalebnych było życie św. brata Alberta. Rok 2017 jest właśnie rokiem założyciela Zgromadzeń albertyńskich, dlatego nie mogło zabraknąć tej wielkiej postaci w naszych scenkach. W rolę brata Alberta wcielił się Mateusz Mnich.

Więcej…
 

 

 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ BOLESNA, 22.10.2017 r.

 

Ani się nie obejrzeliśmy, a już nadeszła czwarta niedziela października i czas na kolejne scenki – część bolesną. Dobrze się złożyło, że była to niedziela misyjna, a rozważania różańcowe oparto tym razem o zakonne życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji i misjonarzy. Scenariusz był kontynuacją opowieści z ubiegłego tygodnia. Wiele motywów ze scenek dotyczyło miłości bliźniego, nawet tego, z którym nam nie po drodze.

Więcej…
 
WIZYTA ZESPOŁU „GŁOSY ANIOŁÓW” Z UKRAINY, 22.10.2017 r.

 

W niedzielę, 22 października, w naszej parafii gościliśmy zespół wokalny „Głosy Aniołów” z Tarnopola. Członkowie zespołu są muzykami tarnopolskiej filharmonii. Pani śpiewająca pięknym sopranem i trzech tenorów dbali o oprawę muzyczną każdej Mszy św., zbliżając nas przez to do nieba. Nasi goście to niezwykle skromni i utalentowani ludzie. Po Eucharystii krótko opowiadali o swojej twórczości i zachęcali do nabycia płyt. Dochodem ze sprzedaży podzielą się z ukraińskimi dziećmi będącymi w potrzebie. Następnie dawali krótki koncert śpiewając kilka utworów. Wierni chętnie zostawali dłużej w kościele, ponieważ zespół śpiewał tak cudownie, że aż chciało się słuchać. Płyty rozeszły się jak świeże bułeczki.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 54