Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
WIECZÓR UWIELBIENIA

 

 
Ogłoszenia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

Droga Młodzieży, Drodzy Rodzice,

 

W zakładce "Bierzmowanie-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów waszych obowiązkowych spotkań w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW, 04.02.2017 r.

Św. Jan Bosko mawiał, że „szatan boi się ludzi radosnych”. Radość jest więc swego rodzaju bronią przeciw złu. Św. Matka Teresa z Kalkuty przestrzegała swoje siostry przed smutkiem i goryczą, które sprawiają, że człowiek staje się „igraszką w rękach diabła”.

Więcej…
 
KONCERT KOLĘD W WYKONANIU GÓRNICZEJ ORKIESTRY DĘTEJ „BYTOM”, 29.01.2017 r.

Kolędowanie jest naszą piękną tradycją. W tym roku mogliśmy wysłuchać wielu wspaniałych koncertów kolęd. Ostatni, można powiedzieć – na zakończenie sezonu, zagrała Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. Jej występ przyciągnął do kościoła wielu Parafian. Ks. Proboszcz powitał zespół, na czele z kapelmistrzem.

Więcej…
 
PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 22.01.2017 r.

Każdego roku nasze parafialne kolędowanie gromadzi wielu wykonawców i słuchaczy. Tym razem było troszkę skromniej, ponieważ wieczór kolęd odbył się w środku ferii zimowych. Wystąpił chór parafialny, Dzieci Maryi, Justyna Randak i Danusia Ungier z tatą. Pomiędzy poszczególnymi utworami ks. Joachim opowiadał o historii kolęd i pastorałek. W międzyczasie siedzący w ławkach Parafianie podawali sobie z rąk do rąk figurę Pana Jezusa. Każdy mógł przez chwilę adorować Dzieciątko i powiedzieć Mu coś z serca, od siebie. Całość zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie wierni wyrazili uznanie dla wszystkich, którzy zechcieli podzielić się swoim talentem, bijąc brawa.

Dziękujemy chórowi i pozostałym wykonawcom. Fakt, było nas mniej niż zwykle, ale pomiędzy nami był ten najważniejszy – Pan Bóg, a tam, gdzie On jest, wszystko jest wspaniałe.

 

 
PÓŁKOLONIE ZIMOWE, 16-21.01.2017 r.

W tym roku ferie w województwie śląskim były bardzo szybko, bo już w połowie stycznia. Jednak niezależnie od tego kiedy wypadają, nie mogą obyć się bez darmowych półkolonii parafialnych. Od 16 do 21 stycznia nasze dzieci spotykały się rano w kościele, aby wspólną modlitwą rozpocząć dzień pełen nowych wyzwań, przygód i radości.

Więcej…
 
KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU UNIWERSYTETU III WIEKU, 08.01.2017 r.

W niedzielę, 08.01. o godz. 17.00, w naszej parafii miał miejsce niezwykły koncert. Kolędy ze wszystkich stron świata śpiewał Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni". Chórzyści spotkali się już ponad godzinę przed występem, aby rozśpiewać się, przećwiczyć repertuar i naprawić ostatnie niedociągnięcia.

Więcej…
 
JASEŁKA, 08.01.2017 r.

W niedzielę, 08.01., podczas Mszy św. o godz. 9.00 mieliśmy przyjemność zobaczenia jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod okiem ks. Joachima. Mali aktorzy byli bardzo zestresowani, ale ich występ był naprawdę godny podziwu. Wszystko poszło jak z płatka.

Więcej…
 
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 01.01.2017 r.

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy, że „rodzina chrześcijańska jest komunią osób, znakiem i obrazem komunii Ojca i Syna w Duchu Świętym. Jej działanie w dziedzinie prokreacji i wychowania jest odbiciem stwórczego dzieła Ojca. Jest ona wezwana do uczestnictwa w modlitwie i ofierze Chrystusa.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 47