Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
NIEDZIELA PALMOWA, 09.04.2017 r.

 

Niedziela Palmowa zwiastuje najważniejsze dni w roku. Obchodzimy ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Siostra Faustyna tak opisywała swoje duchowe przeżycia związane z tym dniem: „Niedziela Palmowa. W tę niedzielę przeżywałam w szczególny sposób uczucia najsłodszego Serca Jezusowego; duch mój był tam, gdzie był Jezus.

Więcej…
 
NOWI LEKTORZY W NASZEJ PARAFII

 

Posługa lektora

Słowo lektor pochodzi z języka łacińskiego: "legere" – czytać i oznacza osobę czytającą na głos teksty biblijne lub liturgiczne w zgromadzeniu liturgicznym, tzn. podczas Mszy Świętej, liturgii sakramentów, sakramentaliów, Liturgii Godzin i innych nabożeństw.

Więcej…
 
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII, 07.04.2017 r.

 

Rozważanie Męki Pańskiej przynosi naszym duszom wielki pożytek. Pan Jezus wiele razy przypominał o tym św. s. Faustynie, która w Dzienniczku zapisała: „Pragnę, abyś głębiej poznała Moją miłość, jaką pała Moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją mękę(Dz. 186). W innym miejscu czytamy: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

Więcej…
 
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

 

Od 2 do 5 kwietnia nasza parafia przeżywała święty czas rekolekcji wielkopostnych. W tym roku rekolekcje głosił ks. Henryk Bardosz związany z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i czyn”. Jak co roku oprócz nauk ogólnych, był też czas na nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet, młodzieży, małżeństw i rodzin. Ks. Henryk w rozważaniach rekolekcyjnych zapraszał nas, byśmy stawali w prawdzie wobec naszego życia wraz z postaciami z Pisma świętego.

Więcej…
 
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO, 26.03.2017 r.

 

25.03. obchodzimy Święto Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w niedzielę, 26.03. podczas Mszy św. o godz. 10.30, chętni Parafianie podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po wygłoszonym kazaniu ks. Proboszcz zaprosił te osoby do stóp ołtarza, aby mogły złożyć swoje przyrzeczenie:

Więcej…
 
niedziela, 25 czerwca 2017 11:54

 

 
Nabożeństwa czerwcowe
niedziela, 25 czerwca 2017 11:49

 

 

 

 
niedziela, 07 maja 2017 21:16

 
poniedziałek, 01 maja 2017 19:59

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 49