Reklama
Reklama
Start

 

 

 

 
Życzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, 23.03.2018 r.

Rozważanie Męki Pańskiej przynosi naszym duszom wielki pożytek. Pan Jezus wiele razy przypominał o tym św. s. Faustynie, która w Dzienniczku zapisała: „Pragnę, abyś głębiej poznała Moją miłość, jaką pała Moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją mękę” (Dz. 186). W innym miejscu czytamy: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

Więcej…
 
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W CIESZYNIE, 22.03.2018 r.

 

W dniu 22.03.2018 r., z naszej parafii odbył się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej wystawione w Teatrze Cieszyńskim. Podobny wyjazd miał miejsce w styczniu, ale wtedy udano się na jasełka. Tak niedawno cieszyliśmy się narodzinami naszego Pana, a tu tymczasem trwamy od 14 lutego w atmosferze Wielkiego Postu i wchodzimy w misterium cierpienia Chrystusa, uczestnicząc w nabożeństwach: Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Jesteśmy również po rekolekcjach wielkopostnych, które wygłosił pochodzący z naszej parafii franciszkanin o. Zachariasz Kowalski. By jeszcze bardziej zrozumieć miłość Boga do nas, nasi Parafianie wzięli udział w pięknym misterium mówiącym o męce naszego Pana.

Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

 

Słowo rekolekcje pochodzi z łacińskiego recolligere, co oznacza „zbierać na nowo, powtórnie”. Jest to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez konferencję, uczestnictwo we Mszach św. i spowiedź. Pan Bóg kolejny raz w naszym życiu dał nam ten święty czas. Tym razem rekolekcje wygłosił nasz Parafianin, o. Zachariasz Jerzy Kowalski, franciszkanin.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 57

2Tm 1, 9-10: On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami.

Wydarzenia parafialne

Statystyka

Odsłon : 800591

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości