Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Start
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 01.11. i 06.11.2016 r.

1 listopada czcimy zasługi wszystkich Świętych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba. Oni wszyscy pokazują nam, że świętość nie jest dla wybranych, ale jest – jak mawiała św. Matka Teresa – obowiązkiem moim i Twoim.

Więcej…
 
CZĘŚĆ CHWALEBNA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, 30.10.2016 r.

 

W ostatnią niedzielę października zakończyliśmy scenki różańcowe. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o bogactwie modlitwy różańcowej. Część chwalebną rozważaliśmy ze św. s. Faustyną Kowalską. W ubiegłych latach powstały scenariusze o jej życiu do części radosnej, światła i bolesnej. Jednak życie tej prostej zakonnicy obfitowało w bardzo wiele wydarzeń zwykłych i niezwykłych, dlatego bez większych problemów udało się napisać scenariusze do scenek chwalebnych.

Więcej…
 
Życzenia

 

 

 

 

 

 
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ III BOLESNA, 23.10.2016 r.

Czas płynie bardzo szybko. Za nami kolejna niedziela ze scenkami różańcowymi. Część bolesna wymaga od grup teatralnych wyjątkowej mobilizacji. Nasze dzieci i tym razem nie zawiodły. Z powagą i w skupieniu przedstawiały tajemnice bolesne od modlitwy w Ogrójcu do ukrzyżowania Pana Jezusa.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ II ŚWIATŁA, 16.10.2016

Tajemnice światła rozważaliśmy z bł. Edmundem Bojanowskim. Scenki o jego życiu przygotowaliśmy jak zawsze z ks. Proboszczem. Poznaliśmy życie Edmunda przepełnione służbą bliźniemu. Kiedy w jego rodzinnym Gostyniu wybuchła epidemia cholery zobaczył, że wiele dzieci zostało sierotami.

Więcej…
 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 15.10.2016 r.

W sobotę, 15.10. o godz. 13.00, ks. Proboszcz odprawił Mszę św. W intencji chorych i starszych Parafian. Na zakończenie Kapłani udzielili zebranym Sakramentu namaszczenia chorych.

Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ, 13.10.2016 r.

Nabożeństwa ku czci Matki Bożej Fatimskiej od czerwca do września połączone są z procesją wokół kościoła. Zaś w maju i październiku udajemy się z figurą Matki Bożej do kaplicy na Górze Gryca lub pod pomnik Trudu Górniczego. 13 października odbyło się właśnie takie nabożeństwo.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI, 09.10.2016 r.

W drugą niedzielę października obchodziliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji nie było scenek różańcowych, ale spektakl o nauczaniu św. Jana Pawła II. Młodzieżowa grupa teatralna pod okiem ks. Joachima przygotowała kilka scen o drodze jaką przebył Karol Wojtyła zanim został papieżem.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 45