Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
PODSUMOWANIE ROKU 2017

 

Cesarz Karol V nosił na palcu złoty pierścień, w którym zamiast drogiego kamienia był mały zegareczek z napisem: „Cenniejszy od drogiego kamienia”. Niewątpliwie, czas, który otrzymaliśmy od Pana Boga jest jednym z najcenniejszych darów. To w czasie człowiek działa, realizuje się, staje się człowiekiem, chrześcijaninem, kształtuje swój charakter, wzrasta w cnotach i dojrzewa do życia z Bogiem. Bez czasu nie można zdobyć wieczności! Dlatego święci tak wysoko cenili sobie czas! Św. Bernardyn ze Sieny mówił, że czas jest tyle wart, co sam Bóg - bo przez czas dobrze wykorzystany można Boga oglądać. Każda więc minuta, godzina, dzień, tydzień, rok nie są przypadkiem i pokazują wielką miłość oraz cierpliwość Boga względem nas, ale także wielkie zadanie stojące przed nami.

Więcej…
 
„ANIELSKA DROGA DO BETLEJEM” - JASEŁKA, 26.12.2017 r.

 

26 grudnia 2017 roku, Dziecięca Grupa Teatralna pod opieką ks. Joachima Kozy, zaprezentowała w naszym kościele jasełka. Dzieci w niezwykły sposób, łącząc świat duchowy z ziemskim, przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. W trakcie trwania spektaklu można było choć przez chwilę zapomnieć o codziennym zabieganiu i zrozumieć sens przyjścia na świat Zbawiciela. Kolędy i pastorałki odśpiewane przez dzieci pomiędzy poszczególnymi aktami, wprowadziły radosny bożonarodzeniowy nastrój, który na długo zostanie w naszych sercach.

Więcej…
 
BOŻE NARODZENIE 2017

 

Boże Narodzenie to piękne, rodzinne święta, ale także bardzo „trudne”. To wszystko, co dzieje się dookoła sprawia, że łatwo przeoczyć przychodzącego Boga czyli istotę tego grudniowego czasu.

W Wigilię Bożego Narodzenia Parafianie uczestniczyli we Mszach św. do godz. 12.00, ponieważ ten dzień przypadł w niedzielę. Po południu była jeszcze okazja do sakramentu pokuty, a wieczorem wszyscy zasiedli w swoich domach do kolacji wigilijnej. Z ambony padło w tym roku wyjątkowe zaproszenie. Ks. Proboszcz ogłosił, że drzwi probostwa są otwarte dla wszystkich, którzy wigilię będą przeżywać w samotności.

Więcej…
 

 

 
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 16.12.2017 r.

Okres Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas. Wszyscy chcemy być wtedy blisko siebie, cieszyć się swoją obecnością. Nic w tym dziwnego. Pan Jezus także narodził się w rodzinie, był otoczony miłością najbliższych. Każdego roku nasi chorzy i starsi Parafianie otrzymują od Kapłanów i parafialnego koła Caritas zaproszenie na opłatkowe spotkanie dla nich.

Więcej…
 
PATRONALNE ŚWIĘTO DZIECI MARYI, 08.12.2017 r.

Ponad miesiąc przygotowań, prób, ostatnie uwagi, poprawki i wreszcie nadszedł najważniejszy dla każdej marianki dzień w roku – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Dzieci Maryi. Przed rozpoczęciem Mszy św. animatorki krzątały się jeszcze po kościele przygotowując potrzebne rzeczy, część dziewcząt kroiła ciasta w domu katechetycznym, a zakrystia pękała w szwach od przychodzących co chwilę marianek. W końcu zadzwoniły dzwonki obwieszczające rozpoczęcie Najświętszej Ofiary.

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2017 r.

Komercja na swoje potrzeby stworzyła postać wzorowaną na św. Mikołaju, która jednak nie ma z nim nic wspólnego. Wszyscy znamy uśmiechniętego pana z dużym brzuchem i czapką krasnala na głowie rozdającego prezenty. Bardzo ważne jest to, żeby zapoznawać dzieci z prawdziwą historią św. Mikołaja, który był biskupem, żył naprawdę i dzielił się wszystkim, co miał, ale ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.

Więcej…
 
PATRONALNE ŚWIĘTO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA, 26.11.2017 r.

26 listopada 2017 r. - w tym dniu obchodzona była Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy dobrze pamiętamy zeszłoroczne obchody w naszej Ojczyźnie związane z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, które miały miejsce najpierw w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Chrystusa Króla oraz odczytanie tekstu Aktu we wszystkich kościołach całej Polski, co miało już miejsce w samą Uroczystość Chrystusa Króla.

Więcej…
 
Życzenia

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 54