Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.

 

Cierpienie jest wyraźnie obecne w życiu ludzi chorych i starszych. Postępujące dolegliwości, choroba, niedołężność, samotność czy problemy rodzinne spędzają sen z ich powiek. Czasem bardzo ciężko je przyjąć, ale złączone z krzyżem Chrystusa jest miłe Bogu. Nasi chorzy, starsi i cierpiący Parafianie spotykają się kilka razy w roku na Mszy św. przeznaczonej dla nich, aby pokrzepić się przy Stole eucharystycznym i mężnie znosić trudy życia.

Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.

 

W piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej odbyło się nabożeństwo fatimskie, w którym uczestniczyło wielu wiernych, Siostry zakonne, Dzieci Maryi, ministranci i górnicy. Przed wyruszeniem na procesję odśpiewaliśmy wezwania do Matki Miłosierdzia, a ks. Proboszcz odczytał akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Następnie, ze śpiewem na ustach, z różańcami i świecami w dłoniach, opuściliśmy świątynię, aby zanieść Matkę Bożą i Jej orędzie tam, gdzie mieszkamy.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI, 08.10.2017 r.

 

„Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II” (https://dzielo.pl/dzien-papieski/idea/). Organizatorzy wskazują na 4 wymiary Dnia Papieskiego: intelektualny, duchowy, artystyczny i charytatywny. Nasza parafia aktywnie włączyła się w przeżycie tego wydarzenia.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY, 7.10.2017 r.

 

W pierwszą sobotę października o godzinie 8.00 ministranci wraz z mariankami oraz innymi Parafianami wyruszyli spod kościoła, aby pod opieką ks. Michała udać się do Częstochowy na parafialną pielgrzymkę. W drodze na pielgrzymkę cały autokar odmówił modlitwę różańcową, w której prosiliśmy o szczęśliwy dojazd i powrót do domu. Tradycyjnie, po przyjeździe odprawiliśmy Drogę Krzyżową, podczas której modliliśmy się za naszych zmarłych.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ I RADOSNA, 01.10.2017 r.

 

Październik – piękny czas, ale dla wszystkich zaangażowanych w scenki różańcowe, bardzo intensywny. Już pierwszego dnia tego miesiąca spotkaliśmy się w naszej świątyni o godz. 17.00, aby rozważać tajemnice radosne różańca świętego. Formuła nabożeństwa pozostała niezmienna – najpierw nasi mali aktorzy z dziecięcej grupy teatralnej przedstawiają scenkę biblijną, a młodzieżowa grupa teatralna scenkę rodzajową, która pokazuje jak tajemnice różańcowe powtarzały się w życiu ludzi świętych i błogosławionych, przez co odkrywamy, że i w naszej codzienności różaniec powtarza się na nowo.

Więcej…
 
KORONKA NA ULICACH MIAST, 28.09.2017 r.

 

W Roku Miłosierdzia w naszej parafii zrodziła się inicjatywa, którą nazywamy „Ziarenkiem Bożego Miłosierdzia”. Została ona dobrze przyjęta przez wiernych i jest kontynuowana raz w miesiącu, kiedy to spotykamy się w różnych miejscach naszej parafii, aby wypraszać Boże Miłosierdzie.

Więcej…
 
PIESZA PIELGRZYMKA DO RUD RACIBORSKICH, 22-23.09.2017 r.

 

Młodzież naszej parafii tym razem integrowała się z młodzieżą z innych parafii należących do diecezji gliwickiej. Wraz z ks. Joachimem mieliśmy okazję z 22 na 23 września uczestniczyć w nocnej, pieszej pielgrzymce z Gliwic do Rud Raciborskich.

Więcej…
 
OBCHODY KALWARYJSKIE KU CZCI ŚWIĘTEGO KRZYŻA NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY, 16.09.2017 r.

 

W dniach od 14 do 17 września 2017 r. na Górze Świętej Anny odbył się Wielki Odpust Kalwaryjski Podwyższenia Świętego Krzyża. Centralne uroczystości odbywają się w sobotę i to właśnie w nich wzięliśmy udział. Tym razem pogoda nie dopisała. Prawie cały czas padał deszcz. Ale przecież nie to jest najważniejsze.

Ciepło ubrani, zaopatrzeni w prowiant wyjechaliśmy spod naszego kościoła na czele z ks. Proboszczem o godz. 6.00. O godz. 7.30 ks. bp Andrzej Czaja rozpoczął obchody kalwaryjskie Drogi Krzyżowej.

Więcej…
 
ODPUST I VIII CHARYTATYWNY FESTYN PARAFIALNY, 10.09.2017 r.

 

Nasza uroczystość odpustowa była starannie przygotowywana przez wielu ludzi, co zaowocowało jej pięknym przeżyciem. Najważniejszym punktem obchodów Święta Podwyższenia Krzyża Świętego była suma, której przewodniczył ks. Henryk Bardosz – odpustowy kaznodzieja. Przy ołtarzu stanęli także ks. Proboszcz, nasz Parafianin o. Zachariasz oraz o. Hubert Lupa. Chór parafialny przygotował śpiewy podczas liturgii, zagrała też orkiestra. Nie zawiedli ministranci oraz licznie zgromadzone Dzieci Maryi. Ze sztandarami stanęli również górnicy i harcerze. Dzieci w strojach komunijnych przypomniały nam, że powinniśmy mieć serca białe i czyste. S. Faustyna zadbała o dziewczynki sypiące kwiatki przed Panem Jezusem i chłopców, którzy nieśli lilie. Na Mszę św. przybyło wielu Parafian i Gości na czele z naszymi siostrami Elżbietankami. Modlitwę zakończyliśmy procesją wokół kościoła.

Więcej…
 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 53