Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Kolejny koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 19 listopada 2011 22:20

 

W miniony piątek, 18 listopada, nasi Parafianie mieli okazję wysłuchać kolejnego cudownego koncertu z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic” pamięci ks. Norberta Bonczyka i Matki Ewy. Tym razem, przy organowym akompaniamencie p. Krzysztofa Karcza, zaśpiewała p. Ewa Wąsik. Całość ubarwił p. Jacek Woleński, który przepięknie potrafi opowiadać o historii muzyki.

Nasza świątynia wypełniła się muzyką, która jest prawdziwą ucztą dla ducha. Usłyszeliśmy utwory m.in. J.S Bacha, F. Chopina, W.A. Mozarta, C.M. von Webera. Wysoka frekwencja na każdym z koncertów świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu wydarzenia kulturalne. Cieszymy się, że nasza parafia jest jednym z trzech miejsc, w których dwa razy w roku gromadzą się miłośnicy muzyki sakralnej i wspaniali artyści. Z niecierpliwością czekamy na wiosenny cykl koncertów.

 

 

 
niedziela, 13 listopada 2011 14:48

 

List pasterski Episkopatu Polski

o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji)

 

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

 

1. Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Liczniej uczestniczymy we Mszach Świętych sprawowanych za zmarłych i odwiedzamy cmentarze, zatrzymując się w miejscach, gdzie spoczywają nasi bliscy. Zapalamy znicze i kierujemy do Boga prośby o wieczne szczęście dla nich.

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Świętym Marcinem
sobota, 12 listopada 2011 02:00

 

 

11 listopada, zgodnie z obietnicą, naszą parafię odwiedził św. Marcin. Dzieci, które chciały się z nim spotkać przyszły wraz ze swoimi rodzicami o godz. 16.00 pod dom katechetyczny, gdzie powitał ich ks. Proboszcz.

 

Popołudnie było bardzo zimne, dlatego w ramach rozgrzewki maluchy śpiewały piosenki, aby tym samym zachęcić gościa do przybycia. Następnie, ze śpiewem na ustach, z lampionami w dłoni, wszyscy wyruszyli w procesję dookoła kościoła, która zakończyła się na placu przed starymi salkami.

 

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

29 października o godz. 13.00 rozpoczęła się Msza Święta, a tym samym kolejny parafialny Dzień Chorego. Chorzy i starsi Parafianie spotkali się przy wspólnym stole eucharystycznym. Nasi Księża udzielili też wszystkim obecnym sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończeniu Mszy Świętej kilkadziesiąt osób wraz z Księżmi przeszło do domu katechetycznego, gdzie Dzieci Maryi czekały już z ciastem, kawą i herbatą, a dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna szykowała się do występu.

 

Więcej…
 
Koncert Trąbek Jerycha
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

21 października o godz. 18.30 w naszej świątyni odbył się koncert Trąbek Jerycha. Występ zespołu był jednym z punktów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Szkoda, że tak niewielu Parafian odpowiedziało na zaproszenie. Jednak ci, którzy przyszli, nie żałują poświęconego czasu. Mieliśmy okazję usłyszeć kilka przyjemnych dla ucha chrześcijańskich piosenek. Po koncercie chętne osoby mogły kupić płytę.

 

Mamy nadzieję, że Trąbki Jerycha zagrają jeszcze kiedyś w naszym kościele przed dużo szerszą publicznością.

 

Zdjęcia z koncertu znajdują się TUTAJ.

 

 

 

 
piątek, 04 listopada 2011 14:31

 

ZABAWA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Bąble i Balbinki na zabawę, która odbędzie się

19 listopada (sobota) o godz. 15.00 w domu katechetycznym.

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374następnaostatnia»

Strona 74 z 74