Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Spotkanie Klubu Seniora
piątek, 30 marca 2012 01:00

 

W piątek, 30 marca po Koronce do Bożego Miłosierdzia w domu katechetycznym zebrali się członkowie Klubu Seniora na spotkaniu wielkanocnym. Jak zawsze, Panie zaprosiły też Księdza Proboszcza. Naszych starszych Parafian odwiedziła „zajęcza rodzina” – tata zając, mama zając i dziecko zając. Proszę spojrzeć na zdjęcia – czyż nie fantastyczna to familia? Goście nie przyszli bez drobnych prezentów. Każdy został czymś obdarowany.

Zachęcamy wszystkich starszych Parafian, którzy jeszcze nie uczęszczają na te spotkania, aby zaczęli to robić. Póki co nie słychać, żeby któryś z uczestników był niezadowolony. Wspólnie spędzony z rówieśnikami czas jest naprawdę bezcenny.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Bierzmowanie
piątek, 30 marca 2012 01:00

23 marca w naszej parafii odbyło się udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjalnych i dorosłym. Inna jego nazwa to Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Podczas niego umacnia się w człowieku to, co zostało zapoczątkowane przy Chrzcie Świętym. Duch Święty umacnia młodego chrześcijanina do „mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

Więcej…
 
Dekanalne spotkanie Dzieci Maryi w Zabrzu-Helence
sobota, 24 marca 2012 01:00

 

W słoneczną sobotę, 24 marca, nasze Marianki udały się wraz z ks. Proboszczem do Zabrza na wspólne spotkanie z Dziećmi Maryi z całego dekanatu. Wszystko rozpoczęło się wspólnym śpiewem, modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Wikariusz z par. NMP Matki Kościoła wygłosił Słowo Boże. Gospodarze zadbali też o poczęstunek, ciepłą herbatę i zorganizowali konkurs wiedzy religijnej. Najbardziej zestresowany konkursem był ks. Proboszcz – bał się, żeby dziewczyny nie przyniosły mu wstydu. Jednak wszystko się udało i nie chwaląc się, nasze Marianki zajęły I miejsce i otrzymały nagrody.

Wszystkie Marianki i Ksiądz wrócili do domu z uśmiechem na twarzy. Stwierdzili też jednogłośnie, iż nie żałują, że pojechali i na pewno wezmą udział w kolejnym dekanalnym spotkaniu.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wielkopostny Dar Serca
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 01:00

 

Jedną z form jałmużny wielkopostnej był nasz tradycyjny Dar Serca. Parafianie wykazali się chęcią pomocy osobom potrzebującym i złożyli przede wszystkim żywność, z której przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 33 rodzin. Wielu jest potrzebujących, a ich braki są duże. Nie ma co ukrywać, że taka paczka nie przyczyni się do trwałej poprawy życia. Jednak wraz z tym darem dajemy coś więcej. Ci ludzie wiedzą, że nie są sami, że ktoś o nich myśli. Polecamy Waszej modlitwie wszystkich, którzy w te święta zostali obdarowani.

 

 
Kiermasz wielkanocny
niedziela, 01 kwietnia 2012 01:00

 

Tradycyjnie już, Dzieci Maryi przygotowały kiermasz świąteczny, na którym Parafianie zakupili ręcznie robione kartki świąteczne, świece i inne ozdoby wielkanocne. Wielu zachwyciło się uroczymi zającami, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Na Niedzielę Palmową Marianki własnoręcznie przygotowały palmy, które Parafianie chętnie kupowali. Z serca dziękujemy za każdy zakup. Niech te wszystkie ozdoby cieszą oczy, a Pan Bóg wynagrodzi Wam każdą ofiarę, którą przeznaczamy na półkolonie dla naszych dzieci.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Rekolekcje parafialne 2012
czwartek, 29 marca 2012 01:00

 

W dniach 25.03. – 28.03. odbyły się rekolekcje parafialne – „czas upragniony, czas zbawienia”. Poprowadził je ks. Adam Spałek. Cieszy fakt, że wielu Parafian wzięło udział w nabożeństwach, Mszach Świętych i naukach stanowych. Z serca dziękujemy ks. Adamowi za piękne kazania, które głęboko wszystkich poruszyły.

 

Więcej…
 
środa, 22 lutego 2012 21:34

 
Dekanalna Droga Krzyżowa dla młodzieży
piątek, 16 marca 2012 01:00

 

W piątek, 16.03. ks. Marcin zorganizował w naszej parafii Drogę Krzyżową dla młodzieży z całego dekanatu. Uczestniczyła w niej pokaźna grupa młodych z Miechowic, na czele z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo rozpoczęło się pod Grupą Ukrzyżowania na placu kościelnym, a miejscem ostatniej stacji była Góra Gryca. Młodzież z poszczególnych parafii na zmianę niosła krzyż i czytała głębokie i piękne rozważania. Przygotowaniem śpiewu i pieśni zajęły się nasze Marianki.

Bogu niech będą dzięki za ten pogodny wieczór spędzony przy Jego boku, ks. Marcinowi za organizację, a młodzieży za pobożne uczestnictwo w rozważaniu Męki Pańskiej.

 
Niedziela powołaniowa
poniedziałek, 12 marca 2012 01:00

 

11 marca gościliśmy w naszej parafii s. Esterę, s. Helenę, s. Annę i s. Klarysę ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, które poprowadziły tzw. niedzielę powołaniową. Swoim śpiewem, świadectwem powołania i modlitwą Siostry ubogaciły wszystkie Msze Święte, a także nabożeństwo Gorzkich Żali. Nasze dzieci nauczyły się od Sióstr nowej piosenki „Jedzie pociąg do nieba”, którą chętnie i z radością śpiewały na Mszy Św. o godz. 900.

O godz. 1700 Siostry poświęciły swój czas na spotkanie z ks. Proboszczem i starszymi Mariankami. 1,5 godz. w przyjaznej atmosferze minęło zdecydowanie za szybko.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że mogliśmy spotkać się z Siostrami, które promieniują Bożą radością, entuzjazmem, dobrym przykładem i szalonymi pomysłami.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.
niedziela, 04 marca 2012 01:00

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
«pierwszapoprzednia717273747576następnaostatnia»

Strona 73 z 76