Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Wycieczka do Ustronia - 30.04.2012
piątek, 18 maja 2012 01:00

Długi weekend majowy powitał nas przepiękną, letnią pogodą. Nie można było jej nie wykorzystać. 30 kwietnia, ks. Marcin – miłośnik gór i aktywnego wypoczynku, zorganizował wycieczkę do Ustronia dla Marianek i Ministrantów. Czantorię zechciał zdobyć także ks. Proboszcz, dlatego spakował co trzeba do plecaka i ruszył z nami.

Więcej…
 
Dzień chorego - 28.04.2012
czwartek, 17 maja 2012 20:02

 

Jesień życia nie zawsze bywa pogodna. Często towarzyszy jej cierpienie, samotność, choroba czy niezrozumienie… Kolejny Dzień Chorego w naszej parafii, który odbył się 28.04., ponownie miał przypomnieć chorym, starszym i samotnym Parafianom, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

Więcej…
 
Nabożeństwa majowe
sobota, 28 kwietnia 2012 21:48

Ojciec Izydor H. Koźbiał w Modlitewniku błagań pisał: "I znowu nadszedł maj (...), a my pośpieszmy do świątyń, przed obraz czy figurę Bogurodzicy. Przyszliśmy, bo zda się jakaś siła niewidzialna przyciąga nas tutaj w każdym maju. Jakiś dziecinny instynkt rozrzewnionego serca i nieutulonej tęsknoty za dobrocią Matki karze nam śpiewać owe przepiękne wezwania Litanii Loretańskiej, w której słowach może się weselić i wypłakać nasza skołatana ziemskim wygnaniem dusza; może się ukorzyć, widząc swą nicość i natchnąć nadzieją lepszego jutra i przyznać, iż pod urokiem tego nabożeństwa jakoś nam lżej na duszy, jakoś lepiej się czujemy, jakoś umniejszają się codzienne troski".

 

Zapraszamy

na nabożeństwa majowe

od poniedziałku do piątku

o godz. 17.30,

w sobotę o godz. 17.45,

w niedzielę o godz. 15.30.

 

 

Plan nabożeństw znajdziesz TUTAJ

 
Niedziela Miłosierdzia Bożego
sobota, 14 kwietnia 2012 20:38

 

 

„Zapisz, córko moja, te słowa: Wszystkim duszom, które uwielbiać będą to moje miłosierdzie i szerzyć jego cześć, zachęcając inne dusze do ufności w moje miłosierdzie – dusze te w godzinę śmierci nie doznają przerażenia. Miłosierdzie moje osłoni je w tej ostatniej walce…”

(Dz. 1540).

 

Więcej…
 
Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 14 kwietnia 2012 10:09

 

W słoneczne popołudnie, drugiego dnia Świąt Wielkanocnych o godz. 1700 w naszym kościele przywitaliśmy kolejnych artystów, dzięki którym spędziliśmy kilka chwil ze wspaniałą muzyką poważną.

Więcej…
 
Triduum Paschalne i Wielkanoc
sobota, 14 kwietnia 2012 09:51

 

„Największe misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten słusznie jest określany jako „Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i wskrzeszonego”. Nazywa się go „Triduum Paschalnym”, ponieważ uobecnia się wtedy i uskutecznia misterium Paschy, to jest przejścia Pana z tego świata do Ojca. Przez sprawowanie tego misterium w znakach liturgicznych i sakramentalnych Kościół jednoczy się wewnętrznie z Chrystusem, swoim Oblubieńcem”. Te najważniejsze dni w roku są już za nami. Powróćmy jeszcze raz do tych chwil.

Więcej…
 
Wielkanocne życzenia
sobota, 07 kwietnia 2012 07:25

 


„Trzeciego dnia Zmartwychwstał!

Tą prawdą, na której jak na „kamieniu węgielnym” opiera się cała budowla naszej wiary,

chcemy dzisiaj na nowo dzielić się między sobą wzajemnie jako pełnią Ewangelii”.


Bł. Jan Paweł II

 

 

Obchodząc Uroczystość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, życzę najserdeczniej, aby Ten, który zwyciężył śmierć i wyzwolił nas z mocy zła i grzechu, był zawsze siłą i nadzieją.

Niech zmartwychwstanie Chrystusa będzie zachętą do ufnego zmagania się z wszelkimi życiowymi trudnościami.

Niech Jego „Nie lękajcie się!” dociera do najgłębszych pokładów Waszych serc i umysłów.

Polecający opiece Zmartwychwstałego Chrystusa wszystkich Parafian


Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki

 
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
sobota, 07 kwietnia 2012 01:00

 

Droga Krzyżowa to przepiękne nabożeństwo, w trakcie którego stąpamy po śladach Chrystusa zmierzającego na Golgotę – miejsce naszego odkupienia. W naszej parafii jest ona zawsze połączona z modlitwą za naszych bliskich zmarłych.

Więcej…
 
Czuwanie Papieskie
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 01:00

 

2 kwietnia przypadła kolejna rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Z tej okazji ponownie chcieliśmy się przyjrzeć jego życiu, drodze do świętości i nauczaniu. Zaraz po Mszy Świętej wieczornej wzięliśmy udział w nabożeństwie przygotowanym przez ks. Proboszcza i Dzieci Maryi. Połączone zostało z multimedialnymi projekcjami. Tym razem pochyliliśmy się nad zagadnieniem Bożego Miłosierdzia, tak często obecnym w nauczaniu błogosławionego papieża. Czuwanie zakończyło się wspólnym śpiewem „Barki” i ucałowaniem relikwii bł. Jana Pawła II. Cieszymy się, że wielu Parafian zechciało poświęcić swój czas i zanosić modlitwy do Boga za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka.

 
Przedstawienie dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku
sobota, 31 marca 2012 01:00

 

31 marca Dzieci Maryi zaprosiły do salki katechetycznej naszych Księży, dla których przedstawiły spektakl. Opowiadał o tym, że Msza Święta upamiętnia wydarzenia z życia Chrystusa. Dziewczyny złożyły też życzenia wytrwania na drodze powołania kapłańskiego.

Marianki pielęgnują zwyczaj przedstawień dla Księży z okazji Wielkiego Czwartku, ponieważ chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za to, że nie brakuje nam Kapłanów, a im samym za ich duszpasterski trud. To wszystko widać przynosi efekty, ponieważ Księża serdecznie dziękują dziewczynom akcentując, że doceniają ich czas, trud i wysiłek wniesiony w przygotowanie tych wystąpień.

 

Zapraszamy do galerii.

 
«pierwszapoprzednia717273747576następnaostatnia»

Strona 72 z 76