Reklama
Reklama
Reklama
Start
Spowiedź przedświąteczna
sobota, 17 grudnia 2011 22:48

 

Istotnym elementem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jest Sakrament Pokuty. W ostatnim tygodniu Adwentu będzie możliwość skorzystania z niego w następujących godzinach:

Więcej…
 
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
niedziela, 18 grudnia 2011 16:19

 

8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak wiadomo, jest to patronalne święto Dzieci Maryi. Wszystkie dziewczęta zgromadziły się na Mszy Świętej o godz. 17.00, która została odprawiona w intencji Marianek, ich rodziców i Opiekuna – ks. Proboszcza.

 

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe w ramach Parafialnego Dnia Chorego
niedziela, 18 grudnia 2011 01:00

10 grudnia o godz. 12.00 nasi chorzy i starsi Parafianie spotkali się na Mszy Świętej w swojej intencji. Po posileniu ducha Słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem, ks. Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym zapewniając, że dla wszystkich wystarczy miejsca.

Więcej…
 
Zabawa Wszystkich Świętych
piątek, 02 grudnia 2011 21:08

 

19 listopada do domu katechetycznego zjechały się wielkie osobistości. Gościliśmy m.in. św. Katarzynę Aleksandryjską, św. Maksymiliana Marię Kolbego, św. Bernadetę, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, a nawet samego Archanioła Michała! Wszystko z racji ZABAWY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze maluchy przebrały się w rewelacyjne stroje. Poznaliśmy historie wielu „nowych” Świętych, dotąd nieznanych.

 

 

Więcej…
 
Koncert muzyki sakralnej
wtorek, 22 listopada 2011 08:44

 

W niedzielę Chrystusa Króla o godz. 17.00 w naszej świątyni zabrzmiał wspaniały koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.

Więcej…
 
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
wtorek, 22 listopada 2011 08:38

 

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem naszych ministrantów. Dlatego w 20 listopada, wszyscy chłopcy należący do LSO zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00, aby przyjąć do swojego grona nowych członków i ustanowić lektorów.

 

Więcej…
 
Kolejny koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 19 listopada 2011 22:20

 

W miniony piątek, 18 listopada, nasi Parafianie mieli okazję wysłuchać kolejnego cudownego koncertu z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic” pamięci ks. Norberta Bonczyka i Matki Ewy. Tym razem, przy organowym akompaniamencie p. Krzysztofa Karcza, zaśpiewała p. Ewa Wąsik. Całość ubarwił p. Jacek Woleński, który przepięknie potrafi opowiadać o historii muzyki.

Nasza świątynia wypełniła się muzyką, która jest prawdziwą ucztą dla ducha. Usłyszeliśmy utwory m.in. J.S Bacha, F. Chopina, W.A. Mozarta, C.M. von Webera. Wysoka frekwencja na każdym z koncertów świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu wydarzenia kulturalne. Cieszymy się, że nasza parafia jest jednym z trzech miejsc, w których dwa razy w roku gromadzą się miłośnicy muzyki sakralnej i wspaniali artyści. Z niecierpliwością czekamy na wiosenny cykl koncertów.

 

 

 
niedziela, 13 listopada 2011 14:48

 

List pasterski Episkopatu Polski

o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji)

 

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

 

1. Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Liczniej uczestniczymy we Mszach Świętych sprawowanych za zmarłych i odwiedzamy cmentarze, zatrzymując się w miejscach, gdzie spoczywają nasi bliscy. Zapalamy znicze i kierujemy do Boga prośby o wieczne szczęście dla nich.

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Świętym Marcinem
sobota, 12 listopada 2011 02:00

 

 

11 listopada, zgodnie z obietnicą, naszą parafię odwiedził św. Marcin. Dzieci, które chciały się z nim spotkać przyszły wraz ze swoimi rodzicami o godz. 16.00 pod dom katechetyczny, gdzie powitał ich ks. Proboszcz.

 

Popołudnie było bardzo zimne, dlatego w ramach rozgrzewki maluchy śpiewały piosenki, aby tym samym zachęcić gościa do przybycia. Następnie, ze śpiewem na ustach, z lampionami w dłoni, wszyscy wyruszyli w procesję dookoła kościoła, która zakończyła się na placu przed starymi salkami.

 

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

29 października o godz. 13.00 rozpoczęła się Msza Święta, a tym samym kolejny parafialny Dzień Chorego. Chorzy i starsi Parafianie spotkali się przy wspólnym stole eucharystycznym. Nasi Księża udzielili też wszystkim obecnym sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończeniu Mszy Świętej kilkadziesiąt osób wraz z Księżmi przeszło do domu katechetycznego, gdzie Dzieci Maryi czekały już z ciastem, kawą i herbatą, a dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna szykowała się do występu.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia»

Strona 69 z 70

Flp 4, 19: A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.

Wydarzenia parafialne

Statystyka

Odsłon : 976499

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości