Reklama
Start
Parafialny Dzień Chorego
piątek, 31 maja 2013 01:00

 

„Jest to bowiem następna tajemnica, która jest udziałem świata chorych, że wy, słabi, fizycznie słabi, poddani cierpieniom, jesteście równocześnie — w każdym razie możecie być — źródłem mocy dla innych, dla zdrowych, czasem dla tych, którzy swoje zdrowie źle wykorzystują, którzy obrażają Boga, posługując się swoim zdrowiem i swoimi siłami. Wy, chorzy, cierpiący, jesteście dla nich nie tylko wyrzutem, ale także i nawróceniem. Nawrócenie grzeszników idzie poprzez wasze cierpienie. Jestem o tym najgłębiej przekonany. Tak jak zbawienie świata, odkupienie świata, czyli nawrócenie człowieka w świecie idzie poprzez Krzyż Chrystusa, tak ciągłe nawracanie grzeszników w świecie idzie poprzez wasz krzyż, poprzez wasze cierpienie."

Jan Paweł II

Więcej…
 
Wycieczka w góry
czwartek, 30 maja 2013 01:00

 

Ksiądz Proboszcz wraz z księżmi Wikarymi zorganizowali wyjazd Marianek i Ministrantów w góry. Pierwszego maja wesoła ekipa zdobyła Szyndzielnię i Klimczok. Pogoda niezbyt sprzyjała młodym alpinistom, jednakże wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę.

 

Więcej…
 
Życzenia
poniedziałek, 20 maja 2013 21:57

 

Tak czekałam na tę chwilę,

by usłyszeć głos Twój Panie.

W sercu mam radości tyle,

miłość Twa przepełnia mnie.

Oto nastał dzień wspaniały

pełen światła i radości,

stojąc z dłońmi złożonymi

Ciebie tylko prosić chcę.

Uroczysty dzień Komunii

jest największą mą radością.

Jezus żywy w moim sercu

dziś objawił miłość swą.

 

 

 

Kochane Dzieci Pierwszokomunijne,

 

moje serce bardzo się raduje, kiedy widzę na Waszych buziach promienny uśmiech. Dzisiaj macie przepiękny powód do radości – po raz pierwszy w życiu przyjęliście do swoich serc prawdziwego, żywego Jezusa pod postacią białego opłatka. W tej wspaniałej chwili życzę Wam, aby Wasze serca były od tej pory najwspanialszym, najpiękniejszym i najwygodniejszym mieszkaniem dla Pana Jezusa. Nie wyganiajcie Go nigdy stamtąd poprzez grzech i złe zachowanie.

 

Życzę Wam, abyście wzrastali w latach, mądrości, łasce Bożej, ku pociesze swoich rodziców i całej parafii.

 

Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki

 
Życzenia
niedziela, 05 maja 2013 14:21

 

Drogi Księże Marcinie,


W dniu Twoich urodzin pragniemy razem z Tobą dziękować Bogu i Twoim Rodzicom za dar Twojego życia. Nasze serca przepełnione są także wdzięcznością za dar powołania kapłańskiego. Życzymy Ci z całego serca, abyś każdego dnia coraz bardziej upodabniał się do swojego Mistrza i Zbawiciela. Niech dary Ducha Świętego wspomagają Cię w służbie Bogu i ludziom.

 

Życzymy Ci także sukcesów sportowych. Obyś na końcu życia mógł powiedzieć za św. Pawłem:  „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” Niech najważniejszy maraton – Twoje życie, szczęśliwie zakończy się na najpiękniejszej z możliwych mecie – w ramionach Ojca Niebieskiego.

 

Ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki

Ks. Rafał

Parafianie

 
Zbieramy zdjęcia
sobota, 04 maja 2013 01:00

 

 
Nabożeństwa majowe
niedziela, 28 kwietnia 2013 15:15

Plan nabożeństw TUTAJ

 
Muzyka w starych kościołach Miechowic
wtorek, 23 kwietnia 2013 09:58

 

Drugiego kwietnia przeżywaliśmy kolejną rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, którą tym razem uczciliśmy koncertem. Wystąpili akordeoniści Agnieszka Bagińska, Michał Kubarski i niekwestionowana gwiazda wieczoru – p. Marcin Wyrostek, znany jako zwycięzca programu „Mam talent”. Nasza świątynia wypełniła się po brzegi, a wśród zebranych było widać wiele twarzy spoza Miechowic.

Koncert rozpoczął się wspólnym występem wszystkich akordeonistów, a zakończył nagrodzonym owacją na stojąco pokazem umiejętności p. Wyrostka w utworze „Libertanga”. Swoim profesjonalnym komentarzem muzycznym spotkanie ubogacił p. Jacek Woleński.

Po zakończeniu koncertu pomodliliśmy się o wstawiennictwo bł. Jana Pawła II, odśpiewaliśmy Barkę i ucałowaliśmy relikwie.

Z niecierpliwością czekamy na jesienny koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic” ponieważ okazuje się, że każdy kolejny jest coraz większym doznaniem muzycznym.

 
Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego
wtorek, 23 kwietnia 2013 09:54

 

Wielki Czwartek rozpoczął się dla naszych Kapłanów Mszą Świętą Krzyżma w gliwickiej katedrze, pod przewodnictwem Biskupa Jana Kopca. Jest to szczególna Eucharystia, podczas której święci się oleje (chorych i krzyżmo), używane potem przez cały rok przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych. O godz. 18.00 zebraliśmy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby uroczyście wspominać Ostatnią Wieczerzę, którą Chrystus spożył ze swoimi uczniami. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Klimat wieczernika stworzyła dodatkowo dekoracja przed ołtarzem soborowym. Były to dwa wielkie kosze bułek. Po zakończeniu Eucharystii Parafianie mogli zabrać je ze sobą, co miało symboliczną wymowę wspólnego łamania chleba.

Więcej…
 
Wielki Post w naszej parafii
czwartek, 04 kwietnia 2013 07:56

 

13 lutego, obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty rozpoczęliśmy święty i zbawienny czas Wielkiego Postu. Jako parafia przeżyliśmy go intensywnie.

Przez trzy dni poprzedzające Wielki Post przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne z całodzienną Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą prowadziły poszczególne grupy parafialne. Modlitwa miała przygotować nasze serca na gotowość podjęcia wielkopostnych wyrzeczeń.

 

Więcej…
 
Półkolonie zimowe 2013, czyli coś miłego dla każdego
czwartek, 04 kwietnia 2013 07:45

 

W tym roku w naszej parafii ksiądz Proboszcz zorganizował po raz kolejny zimowe półkolonie dla najmłodszych. Pierwszy tydzień ferii był wspaniałym czasem dla dzieci.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 51 z 60