Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Reklama
Start
Edykt Biskupa Gliwickiego
niedziela, 16 sierpnia 2020 20:28

 
Apel
poniedziałek, 20 lipca 2020 14:10

Drodzy użytkownicy dróg.

 

Przemieszczanie się towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Rosnąca w zawrotnym tempie mobilność to także efekt rozwoju kulturowego i technologicznego. Samochód i droga to narzędzia mające ułatwiać życie i służyć integralnemu rozwojowi naszego społeczeństwa. Ciągły wzrost natężenia ruchu na naszych drogach jest pochodną postępu gospodarczego, społecznego i turystycznego. Transport jednoczy ludzi, ułatwia dialog i kontakt społeczny, oraz ubogaca poprzez nowe odkrycia i spotkania. W zasadzie codziennie jako kierujący, piesi, pasażerowie, jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Nie bądźmy egoistami, nie myślmy jedynie o sobie aby w wielkim pośpiechu dotrzeć jak najszybciej do celu. Zauważajmy bliźnich, przecież każdy z nich ma swoje własne życie, marzenia, cele do zrealizowania. Każdy z nich ma bliskich dla których żyje. Nie niszczmy planów innych, nie wywołujmy niepotrzebnych łez, strasznej traumy rodzin, którą codziennie my policjanci obserwujemy na drogach naszego województwa. Jestem przekonany, że właśnie taka postawa charakteryzuje chrześcijańskiego kierowcę. Rodzi się ona z zachowania, które szanuje życie drugiego człowieka, a także zasady ustanowione w celu jego ochrony na drodze.

 

Dziś zwracam się do Państwa:

  • pieszych uczestników ruchu drogowego

- korzystajcie z chodników a jeśli ich nie ma przemieszczajcie się lewą stroną drogi;

- bądźcie ostrożni, również na przejściach dla pieszych;

- używajcie elementów odblaskowych.

 

  • kierujących rowerami

- poruszajcie się na sprawnych, dobrze oświetlonych rowerach;

 

  • kierowców samochodów

- pamiętajcie, że wasza nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią, a zbyt wielu “spóźnionych” nie dojechało do celu;

- niech zdolności psychofizyczne, tak ważne podczas poruszania się po drogach nie będą zaburzone alkoholem lub innymi niedozwolonymi środkami, prowadząc do tragicznych zdarzeń, o których chociażby ostatnio było „głośno” w środkach publicznego przekazu.

 

Niech moja prośba skłoni wszystkich do zastanowienia się nad naszym zachowaniem i uchroni chociaż przed jedną tragedią na drodze, a jej przesłanie się spełni.

W dniu kiedy wspominamy patrona kierowców Św. Krzysztofa życzę wszystkim z głębi serca „aby liczba powrotów była zawsze równa liczbie wyjazdów”.

 
Kancelaria latem
niedziela, 05 lipca 2020 11:50

 
Informacja Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ
niedziela, 28 czerwca 2020 11:07

Na prośbę Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach przekazujemy: "Informację dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają
z Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe".

 

"Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium, do którego zostali Państwo skierowani i podać aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu. Informacje o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymają Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymają Państwo listownie razem ze skierowaniem.”

 

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach - Piotr Nowak

 
W obronie krzyża
niedziela, 28 czerwca 2020 11:05

Na prośbę Muzeum w Gliwicach podajemy informację dotyczącą publikacji "W obronie krzyża. Protest w Gliwicach w 1960 roku", która powstała z inicjatywy Muzeum w Gliwicach oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Poniżej link do informacji na stronie Muzeum w Gliwicach: http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/w-obronie-krzyza-protest-w-gliwicach-w-1960-roku

Publikacja w sprzedaży dostępna będzie od 24 czerwca.

 
Informacje gospodarcze
niedziela, 28 czerwca 2020 11:03

 

  • W związku z powstającymi problemami dot. nowego cmentarza przy ul. Warszawskiej informujemy, że Parafia Świętego Krzyża będąca administratorem jedynego cmentarza w Miechowicach, w duchu odpowiedzialności nie tylko za jej Parafian, ale także za wszystkich mieszkańców dzielnicy Bytom Miechowice, jest zobowiązana do zapewnienia im godnego miejsca na pochówki. Z uwagi na fakt bardzo szybkiego zapełniania się „nowej” części cmentarza od ul. Andersa, brak wolnych miejsc na „starej” części cmentarza przy ul. Andersa, jak również mając na względzie starzejącą się społeczność Miechowic, istnieje pilna potrzeba rozpoczęcia procedur związanych z budową cmentarza od strony ul. Warszawskiej, aby umożliwić pochówki rodzinom mieszkającym w dzielnicy Miechowice. Brak takiej inwestycji przyczyni się do ogólnego niezadowolenia i wielkiej tragedii ludzi, którzy swoich bliskich nie będą mogli pochować we własnej dzielnicy.

    W związku z powyższym, Parafia zgodnie z zapisem miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu „Starych Miechowic”, zatwierdzonym Uchwałą Nr VIII/87/11 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 23 lutego 2011 r. i ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego poz. 1539 z dnia 20 kwietnia 2011 r. wskazującym, że część działki inwestycyjnej nr ew. 4624/315 jest przeznaczona na teren cmentarza, jako jej Właściciel, podjęła staranie o zrealizowanie koniecznej inwestycji. Parafia przedstawiła projekt, który zgodnie z postanowieniem z dnia 17.04.2020 r. nr AAB.6740.202.2020 ma być uzupełniony o zalecone wskazania. Jednocześnie informujemy, że prowadzone czynności na przedmiotowej działce są zgodne z w/w postanowieniem, a Wykonawca projektu a.s.studio Adam Szwarc podjął działania zmierzające do uzupełnienia projektu zgodnie z wyznaczonymi zaleceniami w w/w postanowieniu. W projekcie cmentarza uwzględniona jest instalacja odprowadzenia wód deszczowych i warunkiem oddania obiektu do użytkowania będzie czynna kanalizacja odprowadzenia wód deszczowych, która zapobiegnie niepożądanemu zalewaniu działek sąsiednich. Projekt budowlany jest także konsultowany przez projektanta z odpowiednimi wydziałami zakładu górniczego, a ich ewentualne uwagi będą uwzględnione w dalszym procesie projektowania.

    Nie zostały wykonane jeszcze wytyczne geodezyjne projektowanego obiektu,a ziemia na działkę nr ew.: 4624/315 przy ul. Warszawskiej w Bytomiu nie jest rozplanowywana, a jedynie zwożona na teren działki z zamiarem jej rozplantowania z dostosowaniem do zaprojektowanych rzędnych terenu po uzyskaniu pozwolenia na budowę i po wytyczeniu obiektu. Zwożona i składowana na działce ziemia układana jest z zachowaniem odpowiedniej odległości od granicy działek i nie powoduje zalewania wodami opadowymi sąsiednich działek zwłaszcza, że podłużny spadek działki odprowadza wody opadowe w dół, w stronę ul. Drobczyka.

 

  • W wyniku silnego wstrząsu z dn. 10 czerwca powstały kolejne szkody w naszej świą­tyni: spadł kawałek stropu w południowej części nawy krzyżowej, dlatego do momentu zabezpieczenia bardzo prosimy, aby nie wchodzić za teren odgrodzony. Powstały również nowe szkody w wyremontowanych budynkach probostwa i domu katechetycznego oraz obiektach należących do Parafii. Szkody te zostały zgłoszone do kopalni.
 
Dyspensa
niedziela, 31 maja 2020 21:52

 
Dekret Biskupa Gliwickiego
niedziela, 31 maja 2020 21:49

 
sobota, 23 maja 2020 10:31

 
sobota, 16 maja 2020 22:31

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 71