Reklama
Reklama
Reklama
Start
Nabożeństwa wielkopostne

 

 

 

 
KONCERT KOLĘD GÓRNICZEJ ORKIESTRY DĘTEJ, 21.01.2018 r.

 

Kolejny koncert kolęd zagrała nasza niezawodna Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. 21 stycznia ponownie usłyszeliśmy cudowną muzykę w wykonaniu dobrze znanych nam muzyków. Orkiestra zaprezentowała kolędy i utwory bożonarodzeniowe ze wszystkich stron świata przeplatane komentarzami, które w myślach przenosiły nas do wieczoru wigilijnego. Dzięki orkiestrze – zarówno solistom, jak i całemu zespołowi, mogliśmy odczuć jeszcze raz piękne emocje towarzyszące najbardziej rodzinnym świętom w roku.

Serdecznie dziękujemy orkiestrze za występ i za to, że znowu, choć przez chwilę, mogliśmy poczuć wspaniały klimat Wigilii Bożego Narodzenia.

 
JASEŁKA W CIESZYNIE, 18.01.2018 r.

 

Jasełka to opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawiona w formie teatralnej w różnych miejscach, czy to w pomieszczeniach: teatrach, szkołach i kościołach, lub też na wolnym powietrzu. Jasełka odnoszą się do Biblii i zazwyczaj są przedstawiane w stylu ludowym.

Więcej…
 
KONCERT KOLĘD CHÓRU „WRZOSY JESIENI”, 14.01.2018 r.

 

W niedzielę, 14.01, gościliśmy w naszej parafii słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, którzy należą do chóru „Wrzosy Jesieni”. Dyrygentem grupy jest p. Monika Woleńska. Chór działa już przez 8 lat. Seniorzy nie ograniczają się do piosenek ludowych. Wręcz przeciwnie, ich repertuar jest bardzo różnorodny. Można w nim znaleźć utwory angielskie, francuskie, afrykańskie czy nawet gospel. Pani dyrygent ciągle szlifuje warsztat swoich podopiecznych. Śpiewają oni naprawdę na wysokim poziomie. Chór seniorów jest idealnym przykładem na to, że zapał i szczere chęci w połączeniu z systematycznym doskonaleniem się mogą przynieść wspaniałe rezultaty.

Więcej…
 
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 31.12.2017 r.

 

„Święto Świętej Rodziny zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leona XIII, który na prośbę kard. Bausa, arcybiskupa Florencji, 20 listopada 1890 r. wydał dekret aprobujący "kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej". Zatwierdził je papież Leon XIII.

Więcej…
 
PODSUMOWANIE ROKU 2017

 

Cesarz Karol V nosił na palcu złoty pierścień, w którym zamiast drogiego kamienia był mały zegareczek z napisem: „Cenniejszy od drogiego kamienia”. Niewątpliwie, czas, który otrzymaliśmy od Pana Boga jest jednym z najcenniejszych darów. To w czasie człowiek działa, realizuje się, staje się człowiekiem, chrześcijaninem, kształtuje swój charakter, wzrasta w cnotach i dojrzewa do życia z Bogiem. Bez czasu nie można zdobyć wieczności! Dlatego święci tak wysoko cenili sobie czas! Św. Bernardyn ze Sieny mówił, że czas jest tyle wart, co sam Bóg - bo przez czas dobrze wykorzystany można Boga oglądać. Każda więc minuta, godzina, dzień, tydzień, rok nie są przypadkiem i pokazują wielką miłość oraz cierpliwość Boga względem nas, ale także wielkie zadanie stojące przed nami.

Więcej…
 
„ANIELSKA DROGA DO BETLEJEM” - JASEŁKA, 26.12.2017 r.

 

26 grudnia 2017 roku, Dziecięca Grupa Teatralna pod opieką ks. Joachima Kozy, zaprezentowała w naszym kościele jasełka. Dzieci w niezwykły sposób, łącząc świat duchowy z ziemskim, przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. W trakcie trwania spektaklu można było choć przez chwilę zapomnieć o codziennym zabieganiu i zrozumieć sens przyjścia na świat Zbawiciela. Kolędy i pastorałki odśpiewane przez dzieci pomiędzy poszczególnymi aktami, wprowadziły radosny bożonarodzeniowy nastrój, który na długo zostanie w naszych sercach.

Więcej…
 
BOŻE NARODZENIE 2017

 

Boże Narodzenie to piękne, rodzinne święta, ale także bardzo „trudne”. To wszystko, co dzieje się dookoła sprawia, że łatwo przeoczyć przychodzącego Boga czyli istotę tego grudniowego czasu.

W Wigilię Bożego Narodzenia Parafianie uczestniczyli we Mszach św. do godz. 12.00, ponieważ ten dzień przypadł w niedzielę. Po południu była jeszcze okazja do sakramentu pokuty, a wieczorem wszyscy zasiedli w swoich domach do kolacji wigilijnej. Z ambony padło w tym roku wyjątkowe zaproszenie. Ks. Proboszcz ogłosił, że drzwi probostwa są otwarte dla wszystkich, którzy wigilię będą przeżywać w samotności.

Więcej…
 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 51

Ga 5, 1: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!

Statystyka

Odsłon : 666477

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości