Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
WIZYTA ZESPOŁU „GŁOSY ANIOŁÓW” Z UKRAINY, 22.10.2017 r.

 

W niedzielę, 22 października, w naszej parafii gościliśmy zespół wokalny „Głosy Aniołów” z Tarnopola. Członkowie zespołu są muzykami tarnopolskiej filharmonii. Pani śpiewająca pięknym sopranem i trzech tenorów dbali o oprawę muzyczną każdej Mszy św., zbliżając nas przez to do nieba. Nasi goście to niezwykle skromni i utalentowani ludzie. Po Eucharystii krótko opowiadali o swojej twórczości i zachęcali do nabycia płyt. Dochodem ze sprzedaży podzielą się z ukraińskimi dziećmi będącymi w potrzebie. Następnie dawali krótki koncert śpiewając kilka utworów. Wierni chętnie zostawali dłużej w kościele, ponieważ zespół śpiewał tak cudownie, że aż chciało się słuchać. Płyty rozeszły się jak świeże bułeczki.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ ŚWIATŁA, 15.10.2017 r.

 

W trzecią niedzielę października nadszedł czas na scenki różańcowe – część światła. Rozważaliśmy ją ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Ściślej mówiąc, scenariusz napisano o dzieciństwie małej Teresy. Rozpoczęliśmy niezwykle ujmującą sceną, kiedy to 4-letnia Teresa życzy mamie śmierci. Następnie towarzyszyliśmy jej w chorobie, z której została uzdrowiona przez Matkę Boską Zwycięską i w misji ratowania przed wiecznym potępieniem wielkiego zbrodniarza. Potem przyszedł czas na nawrócenie Teresy i odrzucenie dziecięcych słabostek oraz na przyjęcie I Komunii św. To urocze dziecko uczy nas jak żyć wiarą każdego dnia, ale pokazuje także jak wielką zasługę w jej dążeniu do świętości miała kochająca się i pobożna rodzina.

Więcej…
 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.

 

Cierpienie jest wyraźnie obecne w życiu ludzi chorych i starszych. Postępujące dolegliwości, choroba, niedołężność, samotność czy problemy rodzinne spędzają sen z ich powiek. Czasem bardzo ciężko je przyjąć, ale złączone z krzyżem Chrystusa jest miłe Bogu. Nasi chorzy, starsi i cierpiący Parafianie spotykają się kilka razy w roku na Mszy św. przeznaczonej dla nich, aby pokrzepić się przy Stole eucharystycznym i mężnie znosić trudy życia.

Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.

 

W piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej odbyło się nabożeństwo fatimskie, w którym uczestniczyło wielu wiernych, Siostry zakonne, Dzieci Maryi, ministranci i górnicy. Przed wyruszeniem na procesję odśpiewaliśmy wezwania do Matki Miłosierdzia, a ks. Proboszcz odczytał akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Następnie, ze śpiewem na ustach, z różańcami i świecami w dłoniach, opuściliśmy świątynię, aby zanieść Matkę Bożą i Jej orędzie tam, gdzie mieszkamy.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI, 08.10.2017 r.

 

„Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II” (https://dzielo.pl/dzien-papieski/idea/). Organizatorzy wskazują na 4 wymiary Dnia Papieskiego: intelektualny, duchowy, artystyczny i charytatywny. Nasza parafia aktywnie włączyła się w przeżycie tego wydarzenia.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY, 7.10.2017 r.

 

W pierwszą sobotę października o godzinie 8.00 ministranci wraz z mariankami oraz innymi Parafianami wyruszyli spod kościoła, aby pod opieką ks. Michała udać się do Częstochowy na parafialną pielgrzymkę. W drodze na pielgrzymkę cały autokar odmówił modlitwę różańcową, w której prosiliśmy o szczęśliwy dojazd i powrót do domu. Tradycyjnie, po przyjeździe odprawiliśmy Drogę Krzyżową, podczas której modliliśmy się za naszych zmarłych.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ I RADOSNA, 01.10.2017 r.

 

Październik – piękny czas, ale dla wszystkich zaangażowanych w scenki różańcowe, bardzo intensywny. Już pierwszego dnia tego miesiąca spotkaliśmy się w naszej świątyni o godz. 17.00, aby rozważać tajemnice radosne różańca świętego. Formuła nabożeństwa pozostała niezmienna – najpierw nasi mali aktorzy z dziecięcej grupy teatralnej przedstawiają scenkę biblijną, a młodzieżowa grupa teatralna scenkę rodzajową, która pokazuje jak tajemnice różańcowe powtarzały się w życiu ludzi świętych i błogosławionych, przez co odkrywamy, że i w naszej codzienności różaniec powtarza się na nowo.

Więcej…
 
KORONKA NA ULICACH MIAST, 28.09.2017 r.

 

W Roku Miłosierdzia w naszej parafii zrodziła się inicjatywa, którą nazywamy „Ziarenkiem Bożego Miłosierdzia”. Została ona dobrze przyjęta przez wiernych i jest kontynuowana raz w miesiącu, kiedy to spotykamy się w różnych miejscach naszej parafii, aby wypraszać Boże Miłosierdzie.

Więcej…
 
PIESZA PIELGRZYMKA DO RUD RACIBORSKICH, 22-23.09.2017 r.

 

Młodzież naszej parafii tym razem integrowała się z młodzieżą z innych parafii należących do diecezji gliwickiej. Wraz z ks. Joachimem mieliśmy okazję z 22 na 23 września uczestniczyć w nocnej, pieszej pielgrzymce z Gliwic do Rud Raciborskich.

Więcej…
 
OBCHODY KALWARYJSKIE KU CZCI ŚWIĘTEGO KRZYŻA NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY, 16.09.2017 r.

 

W dniach od 14 do 17 września 2017 r. na Górze Świętej Anny odbył się Wielki Odpust Kalwaryjski Podwyższenia Świętego Krzyża. Centralne uroczystości odbywają się w sobotę i to właśnie w nich wzięliśmy udział. Tym razem pogoda nie dopisała. Prawie cały czas padał deszcz. Ale przecież nie to jest najważniejsze.

Ciepło ubrani, zaopatrzeni w prowiant wyjechaliśmy spod naszego kościoła na czele z ks. Proboszczem o godz. 6.00. O godz. 7.30 ks. bp Andrzej Czaja rozpoczął obchody kalwaryjskie Drogi Krzyżowej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 49