Reklama
Reklama
Start
PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 22.01.2017 r.

Każdego roku nasze parafialne kolędowanie gromadzi wielu wykonawców i słuchaczy. Tym razem było troszkę skromniej, ponieważ wieczór kolęd odbył się w środku ferii zimowych. Wystąpił chór parafialny, Dzieci Maryi, Justyna Randak i Danusia Ungier z tatą. Pomiędzy poszczególnymi utworami ks. Joachim opowiadał o historii kolęd i pastorałek. W międzyczasie siedzący w ławkach Parafianie podawali sobie z rąk do rąk figurę Pana Jezusa. Każdy mógł przez chwilę adorować Dzieciątko i powiedzieć Mu coś z serca, od siebie. Całość zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie wierni wyrazili uznanie dla wszystkich, którzy zechcieli podzielić się swoim talentem, bijąc brawa.

Dziękujemy chórowi i pozostałym wykonawcom. Fakt, było nas mniej niż zwykle, ale pomiędzy nami był ten najważniejszy – Pan Bóg, a tam, gdzie On jest, wszystko jest wspaniałe.

 

 
PÓŁKOLONIE ZIMOWE, 16-21.01.2017 r.

W tym roku ferie w województwie śląskim były bardzo szybko, bo już w połowie stycznia. Jednak niezależnie od tego kiedy wypadają, nie mogą obyć się bez darmowych półkolonii parafialnych. Od 16 do 21 stycznia nasze dzieci spotykały się rano w kościele, aby wspólną modlitwą rozpocząć dzień pełen nowych wyzwań, przygód i radości.

Więcej…
 
KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU UNIWERSYTETU III WIEKU, 08.01.2017 r.

W niedzielę, 08.01. o godz. 17.00, w naszej parafii miał miejsce niezwykły koncert. Kolędy ze wszystkich stron świata śpiewał Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni". Chórzyści spotkali się już ponad godzinę przed występem, aby rozśpiewać się, przećwiczyć repertuar i naprawić ostatnie niedociągnięcia.

Więcej…
 
JASEŁKA, 08.01.2017 r.

W niedzielę, 08.01., podczas Mszy św. o godz. 9.00 mieliśmy przyjemność zobaczenia jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod okiem ks. Joachima. Mali aktorzy byli bardzo zestresowani, ale ich występ był naprawdę godny podziwu. Wszystko poszło jak z płatka.

Więcej…
 
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 01.01.2017 r.

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy, że „rodzina chrześcijańska jest komunią osób, znakiem i obrazem komunii Ojca i Syna w Duchu Świętym. Jej działanie w dziedzinie prokreacji i wychowania jest odbiciem stwórczego dzieła Ojca. Jest ona wezwana do uczestnictwa w modlitwie i ofierze Chrystusa.

Więcej…
 
BOŻE NARODZENIE 2016

Święta Bożego Narodzenia są dla nas – chrześcijan, nie najważniejsze, ale z pewnością najbardziej rodzinne. Bardzo dobrze pamiętamy jeszcze Adwent i Roraty, a stoimy już u progu Wielkiego Postu. Powróćmy pamięcią na chwilę do wigilijnego stołu...

Więcej…
 
Zaproszenie

 

 

 

 
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 17.12.2016 r.

 

Św. Jan Paweł II na jednej z audiencji generalnych w 1978 r. tymi słowy zwrócił się do chorych: Szczególną uwagę Papież pragnie zachować dla chorych, aby przekazać im serdeczne pozdrowienia oraz słowa pociechy i zachęty. Wy, drodzy chorzy, macie ważne miejsce w Kościele, jeżeli swoją trudną sytuację potraficie rozumieć w świetle wiary i jeżeli w tym świetle potraficie przeżywać  swoją chorobę z wielkodusznym i mężnym sercem. Każdy z was może stwierdzić za św. Pawłem: „W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.” Troska o chorych, cierpiących i samotnych jest częścią misji Kościoła.

Więcej…
 
KONCERT ZESPOŁU MUZYCZNEGO „SANTARELLO”, 11.12.2016 r.

 

W III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, gościliśmy w naszym kościele wspaniałych młodych ludzi, którzy dostarczyli nam cudownych muzycznych wrażeń. Koncert muzyki adwentowej dedykowany był pamięci wielkiego miechowickiego Proboszcza - ks. Jana Kubotha, a poprowadził go oczywiście p. Jacek Woleński. Swoje uznanie publiczność wyraziła wielkimi brawami. Na koniec ks. Proboszcz podziękował artystom za występ.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 42