Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
sobota, 07 kwietnia 2012 01:00

 

Droga Krzyżowa to przepiękne nabożeństwo, w trakcie którego stąpamy po śladach Chrystusa zmierzającego na Golgotę – miejsce naszego odkupienia. W naszej parafii jest ona zawsze połączona z modlitwą za naszych bliskich zmarłych.

Więcej…
 
Czuwanie Papieskie
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 01:00

 

2 kwietnia przypadła kolejna rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Z tej okazji ponownie chcieliśmy się przyjrzeć jego życiu, drodze do świętości i nauczaniu. Zaraz po Mszy Świętej wieczornej wzięliśmy udział w nabożeństwie przygotowanym przez ks. Proboszcza i Dzieci Maryi. Połączone zostało z multimedialnymi projekcjami. Tym razem pochyliliśmy się nad zagadnieniem Bożego Miłosierdzia, tak często obecnym w nauczaniu błogosławionego papieża. Czuwanie zakończyło się wspólnym śpiewem „Barki” i ucałowaniem relikwii bł. Jana Pawła II. Cieszymy się, że wielu Parafian zechciało poświęcić swój czas i zanosić modlitwy do Boga za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka.

 
Przedstawienie dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku
sobota, 31 marca 2012 01:00

 

31 marca Dzieci Maryi zaprosiły do salki katechetycznej naszych Księży, dla których przedstawiły spektakl. Opowiadał o tym, że Msza Święta upamiętnia wydarzenia z życia Chrystusa. Dziewczyny złożyły też życzenia wytrwania na drodze powołania kapłańskiego.

Marianki pielęgnują zwyczaj przedstawień dla Księży z okazji Wielkiego Czwartku, ponieważ chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za to, że nie brakuje nam Kapłanów, a im samym za ich duszpasterski trud. To wszystko widać przynosi efekty, ponieważ Księża serdecznie dziękują dziewczynom akcentując, że doceniają ich czas, trud i wysiłek wniesiony w przygotowanie tych wystąpień.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie Klubu Seniora
piątek, 30 marca 2012 01:00

 

W piątek, 30 marca po Koronce do Bożego Miłosierdzia w domu katechetycznym zebrali się członkowie Klubu Seniora na spotkaniu wielkanocnym. Jak zawsze, Panie zaprosiły też Księdza Proboszcza. Naszych starszych Parafian odwiedziła „zajęcza rodzina” – tata zając, mama zając i dziecko zając. Proszę spojrzeć na zdjęcia – czyż nie fantastyczna to familia? Goście nie przyszli bez drobnych prezentów. Każdy został czymś obdarowany.

Zachęcamy wszystkich starszych Parafian, którzy jeszcze nie uczęszczają na te spotkania, aby zaczęli to robić. Póki co nie słychać, żeby któryś z uczestników był niezadowolony. Wspólnie spędzony z rówieśnikami czas jest naprawdę bezcenny.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Bierzmowanie
piątek, 30 marca 2012 01:00

23 marca w naszej parafii odbyło się udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjalnych i dorosłym. Inna jego nazwa to Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Podczas niego umacnia się w człowieku to, co zostało zapoczątkowane przy Chrzcie Świętym. Duch Święty umacnia młodego chrześcijanina do „mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

Więcej…
 
Dekanalne spotkanie Dzieci Maryi w Zabrzu-Helence
sobota, 24 marca 2012 01:00

 

W słoneczną sobotę, 24 marca, nasze Marianki udały się wraz z ks. Proboszczem do Zabrza na wspólne spotkanie z Dziećmi Maryi z całego dekanatu. Wszystko rozpoczęło się wspólnym śpiewem, modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Wikariusz z par. NMP Matki Kościoła wygłosił Słowo Boże. Gospodarze zadbali też o poczęstunek, ciepłą herbatę i zorganizowali konkurs wiedzy religijnej. Najbardziej zestresowany konkursem był ks. Proboszcz – bał się, żeby dziewczyny nie przyniosły mu wstydu. Jednak wszystko się udało i nie chwaląc się, nasze Marianki zajęły I miejsce i otrzymały nagrody.

Wszystkie Marianki i Ksiądz wrócili do domu z uśmiechem na twarzy. Stwierdzili też jednogłośnie, iż nie żałują, że pojechali i na pewno wezmą udział w kolejnym dekanalnym spotkaniu.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wielkopostny Dar Serca
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 01:00

 

Jedną z form jałmużny wielkopostnej był nasz tradycyjny Dar Serca. Parafianie wykazali się chęcią pomocy osobom potrzebującym i złożyli przede wszystkim żywność, z której przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 33 rodzin. Wielu jest potrzebujących, a ich braki są duże. Nie ma co ukrywać, że taka paczka nie przyczyni się do trwałej poprawy życia. Jednak wraz z tym darem dajemy coś więcej. Ci ludzie wiedzą, że nie są sami, że ktoś o nich myśli. Polecamy Waszej modlitwie wszystkich, którzy w te święta zostali obdarowani.

 

 
Kiermasz wielkanocny
niedziela, 01 kwietnia 2012 01:00

 

Tradycyjnie już, Dzieci Maryi przygotowały kiermasz świąteczny, na którym Parafianie zakupili ręcznie robione kartki świąteczne, świece i inne ozdoby wielkanocne. Wielu zachwyciło się uroczymi zającami, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Na Niedzielę Palmową Marianki własnoręcznie przygotowały palmy, które Parafianie chętnie kupowali. Z serca dziękujemy za każdy zakup. Niech te wszystkie ozdoby cieszą oczy, a Pan Bóg wynagrodzi Wam każdą ofiarę, którą przeznaczamy na półkolonie dla naszych dzieci.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Rekolekcje parafialne 2012
czwartek, 29 marca 2012 01:00

 

W dniach 25.03. – 28.03. odbyły się rekolekcje parafialne – „czas upragniony, czas zbawienia”. Poprowadził je ks. Adam Spałek. Cieszy fakt, że wielu Parafian wzięło udział w nabożeństwach, Mszach Świętych i naukach stanowych. Z serca dziękujemy ks. Adamowi za piękne kazania, które głęboko wszystkich poruszyły.

 

Więcej…
 

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 50 z 53