Reklama
Reklama
Reklama
Start
Rekolekcje parafialne 2012
czwartek, 29 marca 2012 01:00

 

W dniach 25.03. – 28.03. odbyły się rekolekcje parafialne – „czas upragniony, czas zbawienia”. Poprowadził je ks. Adam Spałek. Cieszy fakt, że wielu Parafian wzięło udział w nabożeństwach, Mszach Świętych i naukach stanowych. Z serca dziękujemy ks. Adamowi za piękne kazania, które głęboko wszystkich poruszyły.

 

Więcej…
 

 
Dekanalna Droga Krzyżowa dla młodzieży
piątek, 16 marca 2012 01:00

 

W piątek, 16.03. ks. Marcin zorganizował w naszej parafii Drogę Krzyżową dla młodzieży z całego dekanatu. Uczestniczyła w niej pokaźna grupa młodych z Miechowic, na czele z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo rozpoczęło się pod Grupą Ukrzyżowania na placu kościelnym, a miejscem ostatniej stacji była Góra Gryca. Młodzież z poszczególnych parafii na zmianę niosła krzyż i czytała głębokie i piękne rozważania. Przygotowaniem śpiewu i pieśni zajęły się nasze Marianki.

Bogu niech będą dzięki za ten pogodny wieczór spędzony przy Jego boku, ks. Marcinowi za organizację, a młodzieży za pobożne uczestnictwo w rozważaniu Męki Pańskiej.

 
Niedziela powołaniowa
poniedziałek, 12 marca 2012 01:00

 

11 marca gościliśmy w naszej parafii s. Esterę, s. Helenę, s. Annę i s. Klarysę ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, które poprowadziły tzw. niedzielę powołaniową. Swoim śpiewem, świadectwem powołania i modlitwą Siostry ubogaciły wszystkie Msze Święte, a także nabożeństwo Gorzkich Żali. Nasze dzieci nauczyły się od Sióstr nowej piosenki „Jedzie pociąg do nieba”, którą chętnie i z radością śpiewały na Mszy Św. o godz. 900.

O godz. 1700 Siostry poświęciły swój czas na spotkanie z ks. Proboszczem i starszymi Mariankami. 1,5 godz. w przyjaznej atmosferze minęło zdecydowanie za szybko.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że mogliśmy spotkać się z Siostrami, które promieniują Bożą radością, entuzjazmem, dobrym przykładem i szalonymi pomysłami.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
19-21.02 - Dni Eucharystyczne
wtorek, 21 lutego 2012 01:00

 

Kościół przygotowuje się do świętego czasu Wielkiego Postu poprzez nabożeństwo czterdziestogodzinne. Całodzienne adoracje prowadzone przez poszczególne grupy parafialne wprowadziły nas w wielkopostny klimat. Mieliśmy okazję do zrobienia dobrych postanowień i wspólnej modlitwy. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

 
Nabożeństwo ekumeniczne
niedziela, 19 lutego 2012 01:00

 

W styczniu obchodziliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa”. 19 lutego o godz. 1500 do naszej świątyni przybyli wierni z Kościoła Ewangelickiego w Miechowicach, na czele ze swoim Proboszczem, ks. Janem Kurko. Uroczystym nieszporom przewodniczył nasz ks. Proboszcz. Podczas nabożeństwa usłyszeliśmy także kazanie ks. Jana Kurko, w którym przypomniał nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

Spotkania ekumeniczne pielęgnowane w Miechowicach są bardzo ważne, ponieważ dzięki wspólnemu uwielbieniu Boga w modlitwie i pieśni możemy przełamywać stereotypy i wzajemne uprzedzenia powstałe w przeszłości. Tymczasem pragnieniem Chrystusa, którego wspólnie wyznajemy jest to, „aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”. Cieszy fakt, że zarówno nasi Parafianie, jak i wierni ewangeliccy wykazują wielką otwartość na ekumenizm oraz potrafią w pokoju i miłości wspólnie stawać pod Krzyżem Chrystusa. Zgoda pomiędzy ewangelikami a katolikami w naszej dzielnicy musi być pielęgnowana przez nas wszystkich, ponieważ jesteśmy przecież sąsiadami, żyjemy w jednej rzeczywistości, a naszym Bogiem jest Jezus Chrystus, który nakazał nam widzieć bliźniego we wszystkich ludziach, niezależnie od wyznania czy narodowości.

Niech Pan Bóg błogosławi naszym Braciom i Siostrom wyznania Ewangelicko – Augsburskiego, a także nam wszystkim.

 
Parafialna zabawa karnawałowa
sobota, 18 lutego 2012 01:00

 

Karnawał jest czasem, w którym organizuje się wiele zabaw i balów. W naszej parafii nie mogło zabraknąć balu przebierańców dla dzieci, który odbył się tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jednym słowem, uczciliśmy ostatki. Przypomnijmy sobie jak to wszystko wyglądało.

Więcej…
 
Pierwsze nabożeństwo do bł. Jana Pawła II
czwartek, 16 lutego 2012 01:00

 

16 lutego odbyło się pierwsze nabożeństwo do bł. Jana Pawła II. Niedługo potem w naszym kościele pojawił się ołtarz na Jego relikwie, który został poświęcony przez ks. Proboszcza 14.03. podczas nowenny do MBNP. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tych nabożeństwach i do wpisywania się do księgi pamiątkowej.

 
Zimowe półkolonie 2012
wtorek, 07 lutego 2012 08:42

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że półkolonie w naszej parafii cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W związku z tym ks. Proboszcz rozdał nie 50, ale 60 kart kolonijnych. Spójrzmy jak wyglądały poszczególne dni półkolonii.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 49 z 51

Rz 5, 19: Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi.

Statystyka

Odsłon : 666516

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości