Reklama
Reklama
Start
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
piątek, 14 września 2012 20:13

 

Spójrz na Krzyż, a zobaczysz głowę

Jezusa pochyloną, aby cię pocałować,

Jego ramiona rozwarte, aby cię objąć,

Jego serce otwarte, by cię przyjąć,

by zamknąć cię w swojej miłości.

Skoro wiemy, że Krzyż jest znakiem

największej miłości Chrystusa do ciebie

i do mnie, przyjmijmy Jego Krzyż we

wszystkim, co zechce nam dać i oddajmy

Mu z radością wszystko, co zechce zabrać.

Jeśli będziemy tak postępować,

świat pozna, że jesteśmy Jego uczniami,

że należymy do Jezusa, że czyny,

które wykonujemy, ty i ja, nie są

niczym innym, jak naszą miłością

wcieloną w życie.

bł. Matka Teresa z Kalkuty

 

 

Kochani Parafianie!

Z okazji Uroczystości Odpustowej ku czci Świętego Krzyża, która jest naszym wspólnym świętem, życzymy Wam, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali Miłość Boga ku nam. Przyjmujcie z pokorą krzyże dnia codziennego, które Chrystus wkłada na Wasze ramiona, ufając bezgranicznie Jego świętej woli.

 

Wiele Bożego błogosławieństwa życzy

Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki
wraz z księżmi Wikariuszami

 
Pielgrzymka do Szczyrku i Rychwałdu
sobota, 25 sierpnia 2012 01:00

W sobotę, 25.08. o godz. 8.00, ok. 30 osób z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem wyruszyło na pielgrzymkę autokarową do Szczyrku i Rychwałdu. Na kilka dni poprzedzających wyjazd, przed poranną Mszą Św., modliliśmy się o dobrą pogodę na dzień pielgrzymki. Ufni w Bożą łaskawość pożegnaliśmy naszą parafię i z modlitwą na ustach, pod przewodnictwem ks. Proboszcza rozpoczęliśmy podróż śpiewając godzinki i pieśni maryjne oraz modląc się na różańcu. Po podróży pełnej komplikacji związanych z remontami i budową dróg dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, Pani Beskidu Śląskiego.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Górę Św. Anny
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 01:00

12 sierpnia przedstawiciele naszej parafii udali się na Górę Świętej Anny – górę ufnej modlitwy. Po odmówieniu modlitw i pokropieniu wodą święconą wraz z ks. Proboszczem wsiedli do autobusu i ruszyli w podróż. Na miejscu nasi Parafianie dołączyli do pielgrzymów będących w Porębie przy kościele Wniebowzięcia NMP i po przywitaniu przez Ojców Franciszkanów modlili się wspólnie godzinkami do Świętej Anny.

Więcej…
 
Wakacje nad morzem
sobota, 11 sierpnia 2012 01:00

Jest 11 sierpnia, godz. 16.00. Jedziemy właśnie przepełnionym pociągiem relacji Ustka – Katowice. Mijamy kolejne miasta. Część naszej grupy, która jedzie ze mną w przedziale słodko śpi, a ja nie mogę się nadziwić jak szybko minęły dwa wspólne tygodnie w pięknych Rowach. Nadszedł czas, by spisać wspomnienia.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
wtorek, 28 sierpnia 2012 22:34


Kochane Bąble i Balbinki!

W czerwcu opustoszały Wasze sale lekcyjne
i szkolne korytarze. Zrobiło się tam bardzo cicho… Szkoła bez Was jest smutna, dlatego nadeszła już pora, żeby powrócić do klasowych ławek, Waszych kochanych nauczycieli, którzy bardzo się za Wami stęsknili oraz do kolegów i koleżanek. Przed Wami kolejny rok zmagań z nauką, sprawdzianami, kartkówkami, wczesnym wstawaniem i własnym lenistwem.
W szkole będzie też czekać na Was nowy katecheta ks. Rafał Jakubina.

Przyjmijcie go serdecznie i z uśmiechem!

 

Z serca zapraszam Was na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2012/2013 w poniedziałek, 3 września o godz. 8.00. Wspólnie będziemy dziękować za cudowne wakacje i gorąco modlić się o Boże błogosławieństwo dla Was
i Waszych nauczycieli oraz katechetów. Podczas tej Eucharystii poświęcimy także tornistry i przybory szkolne naszym kochanym Pierwszoklasistom!


Wasz Proboszcz

Ks. Bartosz Podhajecki

 
Letnie półkolonie 2012
sobota, 21 lipca 2012 19:56

Dzieci z naszej parafii w dniach od 9 do 14 lipca spędziły tydzień pełen atrakcji. Kolejne półkolonie cieszą się u nas wciąż niesłabnącą popularnością.

Więcej…
 
Piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich
sobota, 21 lipca 2012 19:51

W słoneczną i gorącą niedzielę, 8 lipca, ks. Tomasz wraz z grupą naszych Parafian wyruszyli na ślubowaną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Więcej…
 
Pielgrzymka do sanktuariów w Leśniowie i Gidlach
Aktualności
sobota, 21 lipca 2012 19:48

7 lipca o godz. 800, 30-osobowa grupa Parafian na czele z ks. Proboszczem wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuariów w Leśniowie i Gidlach.

Więcej…
 
Parafialny wypoczynek Dzieci Maryi i Ministrantów
sobota, 21 lipca 2012 19:39

 

29 czerwca marianki i ministranci odebrali świadectwa, pożegnali się ze szkołą i już o godz. 1300 zebrali się pod kościołem. Tam czekał na nich busik, który zmierzał do niewielkiej miejscowości Konopnica k. Wielunia. Już czwarty raz, dzięki uprzejmości Państwa Gurbiel, dziewczęta i chłopcy mogli przeżyć kilka wspólnych, wakacyjnych dni.

Więcej…
 
List IPN
niedziela, 24 czerwca 2012 11:08

 

Kochani Parafianie,

w związku z pismem Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zwracam się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z poniższym dokumentem i listą, celem wyeliminowania nazwisk osób, których szczątki po ekshumacji w 1969 roku zostały pochowane na cmentarzu parafialnym.

 

Bardzo proszę o zgłoszenie do mnie (do dn. 15 lipca 2012 roku) nazwisk osób, które nie spoczywają już w mogile zbiorowej na cmentarzu komunalnym
w Bytomiu.

Pełna lista nazwisk znajduje się TUTAJ.

Wasz ks. Proboszcz

Bartosz Podhajecki

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 45 z 51