Reklama
Reklama
Reklama
Start
Wolne intencje

Kochani Parafianie!

Ze smutkiem stwierdzam, że księga intencji w listopadzie i grudniu świeci pustkami… W ubiegłym roku, także w tym samym okresie, do Waszych rąk oddałem podobny spis wolnych intencji, jaki macie przed sobą. Wtedy, dzięki Bożej łasce, zapełniliście prawie wszystkie puste miejsca swoimi dziękczynieniami, prośbami i modlitwą za zmarłych. Dzisiaj, z wielką nadzieją, ale jednocześnie niepokojem, ponownie przedstawiam Wam terminy wszystkich Mszy Św. z wolnymi intencjami.

Proszę Was, nie zostawiajcie Boga na marginesie swojego życia, bo bez Jego błogosławieństwa nie jest możliwe nawet jedno uderzenie naszego serca. Zaniedbywanie odprawiania Mszy Św. za zmarłych, bł. Katarzyna Anna Emmerich nazywała „szkaradnym okradaniem najbiedniejszych spośród biednych.” Proszę zatem, nie okradajcie z modlitwy tych najbiedniejszych – dusz czyśćcowych, które same sobie pomóc już nie mogą. I wreszcie proszę, nie przestawajcie dziękować Bogu za wszelkie łaski przy okazji jubileuszy i urodzin. Musimy pamiętać, że jeśli nie nauczymy młodego pokolenia, że to z Eucharystii należy czerpać Boże błogosławieństwo i miłosierdzie, nie będzie w przyszłości ludzi, którzy będą modlić się za nas po naszej śmierci.

 

Wasz Proboszcz – ks. Bartosz Podhajecki

 

Więcej…
 
Różaniec ratunkiem dla świata i dla nas
niedziela, 30 września 2012 16:55

Kochani Parafianie!


Każda Parafia jest wspólnotą żywej wiary, w której żyjemy, przeżywamy radości, smutki, wzrastamy, uświęcamy się i przekazujemy wiarę kolejnym pokoleniom. Papież Benedykt XVI ogłosi 11 października br. „ROK WIARY”, który potrwa do 24 listopada 2013r. – Uroczystość Chrystusa Króla. Stanie się on więc okazją do refleksji na temat stanu naszej wiary i wiary całej naszej wspólnoty parafialnej. Ta głęboka inicjatywa naszego papieża będzie także okazją do ponownego, świeżego, uświadomienia sobie, że fundamentem wiary jest spotkanie z „wydarzeniem, z Osobą”, która nadaje sens naszemu życiu i nowe perspektywy. „Rok Wiary” może być przyczynkiem do nawrócenia się na nowo do Jezusa Chrystusa i odkrywania wiary, abyśmy stali się wiarygodnymi i radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana. Październik i modlitwa różańcowa jest więc piękną okazją, aby swoją wiarę umocnić i pogłębić, dlatego zachęcam wszystkich do sięgnięcia po różaniec. Patrząc na życie wielu Świętych łatwo dostrzec, że ich głęboka wiara wypływała ze szczególnego umiłowania różańca. Z serca zapraszam więc wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które ponownie będziemy ofiarować w intencji mieszkańców poszczególnych domów naszej Parafii. Będziemy prosić Matkę Bożą, aby wypraszała nam dar głębokiej wiary.

Wasz Proboszcz ks. Bartosz Podhajecki

Więcej…
 
Uroczystość odpustowa i III Parafialny Festyn Charytatywny
niedziela, 30 września 2012 12:52

 

14 września obchodziliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dlatego najbliższa tej dacie niedziela była dniem naszego Odpustu Parafialnego i festynu.

Więcej…
 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
piątek, 14 września 2012 20:13

 

Spójrz na Krzyż, a zobaczysz głowę

Jezusa pochyloną, aby cię pocałować,

Jego ramiona rozwarte, aby cię objąć,

Jego serce otwarte, by cię przyjąć,

by zamknąć cię w swojej miłości.

Skoro wiemy, że Krzyż jest znakiem

największej miłości Chrystusa do ciebie

i do mnie, przyjmijmy Jego Krzyż we

wszystkim, co zechce nam dać i oddajmy

Mu z radością wszystko, co zechce zabrać.

Jeśli będziemy tak postępować,

świat pozna, że jesteśmy Jego uczniami,

że należymy do Jezusa, że czyny,

które wykonujemy, ty i ja, nie są

niczym innym, jak naszą miłością

wcieloną w życie.

bł. Matka Teresa z Kalkuty

 

 

Kochani Parafianie!

Z okazji Uroczystości Odpustowej ku czci Świętego Krzyża, która jest naszym wspólnym świętem, życzymy Wam, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali Miłość Boga ku nam. Przyjmujcie z pokorą krzyże dnia codziennego, które Chrystus wkłada na Wasze ramiona, ufając bezgranicznie Jego świętej woli.

 

Wiele Bożego błogosławieństwa życzy

Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki
wraz z księżmi Wikariuszami

 
Pielgrzymka do Szczyrku i Rychwałdu
sobota, 25 sierpnia 2012 01:00

W sobotę, 25.08. o godz. 8.00, ok. 30 osób z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem wyruszyło na pielgrzymkę autokarową do Szczyrku i Rychwałdu. Na kilka dni poprzedzających wyjazd, przed poranną Mszą Św., modliliśmy się o dobrą pogodę na dzień pielgrzymki. Ufni w Bożą łaskawość pożegnaliśmy naszą parafię i z modlitwą na ustach, pod przewodnictwem ks. Proboszcza rozpoczęliśmy podróż śpiewając godzinki i pieśni maryjne oraz modląc się na różańcu. Po podróży pełnej komplikacji związanych z remontami i budową dróg dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, Pani Beskidu Śląskiego.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Górę Św. Anny
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 01:00

12 sierpnia przedstawiciele naszej parafii udali się na Górę Świętej Anny – górę ufnej modlitwy. Po odmówieniu modlitw i pokropieniu wodą święconą wraz z ks. Proboszczem wsiedli do autobusu i ruszyli w podróż. Na miejscu nasi Parafianie dołączyli do pielgrzymów będących w Porębie przy kościele Wniebowzięcia NMP i po przywitaniu przez Ojców Franciszkanów modlili się wspólnie godzinkami do Świętej Anny.

Więcej…
 
Wakacje nad morzem
sobota, 11 sierpnia 2012 01:00

Jest 11 sierpnia, godz. 16.00. Jedziemy właśnie przepełnionym pociągiem relacji Ustka – Katowice. Mijamy kolejne miasta. Część naszej grupy, która jedzie ze mną w przedziale słodko śpi, a ja nie mogę się nadziwić jak szybko minęły dwa wspólne tygodnie w pięknych Rowach. Nadszedł czas, by spisać wspomnienia.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
wtorek, 28 sierpnia 2012 22:34


Kochane Bąble i Balbinki!

W czerwcu opustoszały Wasze sale lekcyjne
i szkolne korytarze. Zrobiło się tam bardzo cicho… Szkoła bez Was jest smutna, dlatego nadeszła już pora, żeby powrócić do klasowych ławek, Waszych kochanych nauczycieli, którzy bardzo się za Wami stęsknili oraz do kolegów i koleżanek. Przed Wami kolejny rok zmagań z nauką, sprawdzianami, kartkówkami, wczesnym wstawaniem i własnym lenistwem.
W szkole będzie też czekać na Was nowy katecheta ks. Rafał Jakubina.

Przyjmijcie go serdecznie i z uśmiechem!

 

Z serca zapraszam Was na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2012/2013 w poniedziałek, 3 września o godz. 8.00. Wspólnie będziemy dziękować za cudowne wakacje i gorąco modlić się o Boże błogosławieństwo dla Was
i Waszych nauczycieli oraz katechetów. Podczas tej Eucharystii poświęcimy także tornistry i przybory szkolne naszym kochanym Pierwszoklasistom!


Wasz Proboszcz

Ks. Bartosz Podhajecki

 
Letnie półkolonie 2012
sobota, 21 lipca 2012 19:56

Dzieci z naszej parafii w dniach od 9 do 14 lipca spędziły tydzień pełen atrakcji. Kolejne półkolonie cieszą się u nas wciąż niesłabnącą popularnością.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 45 z 51