Reklama
Start
niedziela, 28 października 2012 10:30

 
Pielgrzymka do Częstochowy

 

6 październik był długo wyczekiwanym dniem przez czcicieli Matki Bożej. W tę sobotę o godz. 8.00 w naszym kościele spotkało się 150 pielgrzymów. Ks. Proboszcz poprowadził modlitwy wstępne, pokropił wiernych wodą święconą, a także udzielił Bożego błogosławieństwa na szczęśliwą podróż. Kilka minut później z placu kościelnego odjechały 3 autokary kierujące się na Jasną Górę. Opiekunem pielgrzymki był tym razem ks. Rafał.

Więcej…
 
Rok Wiary

Kochani Parafianie!

Papież Benedykt XVI ogłosi 11 października br. „ROK WIARY”, który potrwa do 24 listopada 2013 r. czyli do Uroczystości Chrystusa Króla. Data ogłoszenia nie jest przypadkowa, bowiem związana jest z 50 rocznicą otwarcia Soboru Watykańskiego II i 20 rocznicą opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Te dwa wydarzenia, a zarazem dwa źródła wciąż stanowią niewyczerpane bogactwo refleksji nad sobą i wyznawaną wiarą.

Więcej…
 
Ogłoszenia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

Droga Młodzieży, Drodzy Rodzice,

 

W zakładce "Bierzmowanie-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów waszych obowiązkowych spotkań w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
IV Bytomski Półmaraton

 

23 września pod Szkołą Podstawową nr 33 zebrało się ponad 1000 biegaczy – profesjonalistów i amatorów. O godz. 11.00 startował bowiem IV Bytomski Półmaraton, któremu patronowała m.in. nasza parafia. Przez całe wakacje można było spotkać naszych Parafian przygotowujących się do biegu. Trenowali i młodsi i starsi. Wszystko po to, żeby w dzień półmaratonu dobrze poradzić sobie z trasą 21 lub 10km. W tym roku pogoda dopisała. Było słonecznie, ale wiał lekki, chłodny wiatr, studzący czoła zroszone potem.

Więcej…
 
Wolne intencje

Kochani Parafianie!

Ze smutkiem stwierdzam, że księga intencji w listopadzie i grudniu świeci pustkami… W ubiegłym roku, także w tym samym okresie, do Waszych rąk oddałem podobny spis wolnych intencji, jaki macie przed sobą. Wtedy, dzięki Bożej łasce, zapełniliście prawie wszystkie puste miejsca swoimi dziękczynieniami, prośbami i modlitwą za zmarłych. Dzisiaj, z wielką nadzieją, ale jednocześnie niepokojem, ponownie przedstawiam Wam terminy wszystkich Mszy Św. z wolnymi intencjami.

Proszę Was, nie zostawiajcie Boga na marginesie swojego życia, bo bez Jego błogosławieństwa nie jest możliwe nawet jedno uderzenie naszego serca. Zaniedbywanie odprawiania Mszy Św. za zmarłych, bł. Katarzyna Anna Emmerich nazywała „szkaradnym okradaniem najbiedniejszych spośród biednych.” Proszę zatem, nie okradajcie z modlitwy tych najbiedniejszych – dusz czyśćcowych, które same sobie pomóc już nie mogą. I wreszcie proszę, nie przestawajcie dziękować Bogu za wszelkie łaski przy okazji jubileuszy i urodzin. Musimy pamiętać, że jeśli nie nauczymy młodego pokolenia, że to z Eucharystii należy czerpać Boże błogosławieństwo i miłosierdzie, nie będzie w przyszłości ludzi, którzy będą modlić się za nas po naszej śmierci.

 

Wasz Proboszcz – ks. Bartosz Podhajecki

 

Więcej…
 
Różaniec ratunkiem dla świata i dla nas
niedziela, 30 września 2012 16:55

Kochani Parafianie!


Każda Parafia jest wspólnotą żywej wiary, w której żyjemy, przeżywamy radości, smutki, wzrastamy, uświęcamy się i przekazujemy wiarę kolejnym pokoleniom. Papież Benedykt XVI ogłosi 11 października br. „ROK WIARY”, który potrwa do 24 listopada 2013r. – Uroczystość Chrystusa Króla. Stanie się on więc okazją do refleksji na temat stanu naszej wiary i wiary całej naszej wspólnoty parafialnej. Ta głęboka inicjatywa naszego papieża będzie także okazją do ponownego, świeżego, uświadomienia sobie, że fundamentem wiary jest spotkanie z „wydarzeniem, z Osobą”, która nadaje sens naszemu życiu i nowe perspektywy. „Rok Wiary” może być przyczynkiem do nawrócenia się na nowo do Jezusa Chrystusa i odkrywania wiary, abyśmy stali się wiarygodnymi i radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana. Październik i modlitwa różańcowa jest więc piękną okazją, aby swoją wiarę umocnić i pogłębić, dlatego zachęcam wszystkich do sięgnięcia po różaniec. Patrząc na życie wielu Świętych łatwo dostrzec, że ich głęboka wiara wypływała ze szczególnego umiłowania różańca. Z serca zapraszam więc wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które ponownie będziemy ofiarować w intencji mieszkańców poszczególnych domów naszej Parafii. Będziemy prosić Matkę Bożą, aby wypraszała nam dar głębokiej wiary.

Wasz Proboszcz ks. Bartosz Podhajecki

Więcej…
 
Uroczystość odpustowa i III Parafialny Festyn Charytatywny
niedziela, 30 września 2012 12:52

 

14 września obchodziliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dlatego najbliższa tej dacie niedziela była dniem naszego Odpustu Parafialnego i festynu.

Więcej…
 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
piątek, 14 września 2012 20:13

 

Spójrz na Krzyż, a zobaczysz głowę

Jezusa pochyloną, aby cię pocałować,

Jego ramiona rozwarte, aby cię objąć,

Jego serce otwarte, by cię przyjąć,

by zamknąć cię w swojej miłości.

Skoro wiemy, że Krzyż jest znakiem

największej miłości Chrystusa do ciebie

i do mnie, przyjmijmy Jego Krzyż we

wszystkim, co zechce nam dać i oddajmy

Mu z radością wszystko, co zechce zabrać.

Jeśli będziemy tak postępować,

świat pozna, że jesteśmy Jego uczniami,

że należymy do Jezusa, że czyny,

które wykonujemy, ty i ja, nie są

niczym innym, jak naszą miłością

wcieloną w życie.

bł. Matka Teresa z Kalkuty

 

 

Kochani Parafianie!

Z okazji Uroczystości Odpustowej ku czci Świętego Krzyża, która jest naszym wspólnym świętem, życzymy Wam, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali Miłość Boga ku nam. Przyjmujcie z pokorą krzyże dnia codziennego, które Chrystus wkłada na Wasze ramiona, ufając bezgranicznie Jego świętej woli.

 

Wiele Bożego błogosławieństwa życzy

Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki
wraz z księżmi Wikariuszami

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 45 z 51