Reklama
Reklama
Reklama
Start
Bal Wszystkich Świętych

 

17 listopada w domu katechetycznym odbył się Bal Wszystkich Świętych, na który przybyło ok. 50 dzieci. Po raz kolejny maluchy zachwyciły bogactwem strojów i pomysłów.

 

Więcej…
 

Orędzie z groty betlejemskiej”

Narodziłem się nagi, biedny, mówi Bóg, żebyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie, żebyś mógł uznać mnie, Twego ubogiego Boga, za jedyne twoje bogactwo. Narodziłem się w stajni, żebyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce. Narodziłem się słaby, bezsilny, żebyś się mnie nigdy nie lękał. Narodziłem się z miłości, żebyś nigdy nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się w nocy, żebyś ty uwierzył, że mogę rozjaśniać każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się w ludzkiej postaci, żebyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się jako syn człowieczy, żebyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się prześladowany od początku, na znak, któremu sprzeciwiać się będą, żebyś ty nauczył się przyjmować trudności i sprzeciwy. Narodziłem się w prostocie, żebyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się dla ciebie, w twoim ludzkim życiu, żeby ciebie i wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Lambert Noben

Więcej…
 
Dekret o odpustach zupełnych na Rok Wiary w diecezji gliwickiej
poniedziałek, 26 listopada 2012 19:38

 

W nawiązaniu do dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 5 października 2012 r. o odpustach na Rok Wiary, trwający od 11 października 2012 r. do 24 listopada 2013 r., w sprawie możliwości uzyskania odpustu zupełnego na terenie diecezji gliwickiej w tymże Roku Wiary, postanawiam co następuje.

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego
poniedziałek, 05 listopada 2012 09:25

 

W bardzo deszczową sobotę, 27.10. o godz. 13.00, w kościele zebrali się nasi chorzy i starsi Parafianie. W tym dniu Parafialne Koło Caritas wraz z ks. Proboszczem zorganizowało kolejny Dzień Chorego. Msza św. połączona była z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a po Eucharystii nie mogło zabraknąć różańca.

Więcej…
 
Październik miesiącem Różańca
poniedziałek, 05 listopada 2012 09:15

 

Październik jest pięknym maryjnym miesiącem, poświęconym w szczególny sposób MB Różańcowej. Czas ten jest odpowiedzią na wezwanie Maryi, które ponawia w wielu objawieniach: „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Ile potrafi zdziałać ta modlitwa, przekonujemy się sięgając do historii wielu krajów. Świadomy wielkiej mocy różańca, ks. Proboszcz ponownie postanowił otoczyć nim całą naszą parafię i każdego dnia modliliśmy się w intencji mieszkańców poszczególnych domów, nie pomijając żadnego, najciemniejszego nawet zakątka.

Więcej…
 
niedziela, 28 października 2012 10:30

 
Pielgrzymka do Częstochowy

 

6 październik był długo wyczekiwanym dniem przez czcicieli Matki Bożej. W tę sobotę o godz. 8.00 w naszym kościele spotkało się 150 pielgrzymów. Ks. Proboszcz poprowadził modlitwy wstępne, pokropił wiernych wodą święconą, a także udzielił Bożego błogosławieństwa na szczęśliwą podróż. Kilka minut później z placu kościelnego odjechały 3 autokary kierujące się na Jasną Górę. Opiekunem pielgrzymki był tym razem ks. Rafał.

Więcej…
 
Rok Wiary

Kochani Parafianie!

Papież Benedykt XVI ogłosi 11 października br. „ROK WIARY”, który potrwa do 24 listopada 2013 r. czyli do Uroczystości Chrystusa Króla. Data ogłoszenia nie jest przypadkowa, bowiem związana jest z 50 rocznicą otwarcia Soboru Watykańskiego II i 20 rocznicą opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Te dwa wydarzenia, a zarazem dwa źródła wciąż stanowią niewyczerpane bogactwo refleksji nad sobą i wyznawaną wiarą.

Więcej…
 
Ogłoszenia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

Droga Młodzieży, Drodzy Rodzice,

 

W zakładce "Bierzmowanie-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów waszych obowiązkowych spotkań w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
IV Bytomski Półmaraton

 

23 września pod Szkołą Podstawową nr 33 zebrało się ponad 1000 biegaczy – profesjonalistów i amatorów. O godz. 11.00 startował bowiem IV Bytomski Półmaraton, któremu patronowała m.in. nasza parafia. Przez całe wakacje można było spotkać naszych Parafian przygotowujących się do biegu. Trenowali i młodsi i starsi. Wszystko po to, żeby w dzień półmaratonu dobrze poradzić sobie z trasą 21 lub 10km. W tym roku pogoda dopisała. Było słonecznie, ale wiał lekki, chłodny wiatr, studzący czoła zroszone potem.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 44 z 51

Flp 4, 6-7: O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.

Statystyka

Odsłon : 664295

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości