Reklama
Start
Adwent 2012

 

Za nami wspaniały czas Rorat, które w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Poszli w ciemno za Światłem”, poznając ciekawe historie z życia Świętych. Dzieci przychodziły codziennie 15 minut wcześniej, aby wspólnie wychwalać Pana Boga śpiewem i uczyć się nowych piosenek.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe chorych i starszych parafian

 

15 grudnia o godz. 12.00 na Mszy Świętej spotkali się nasi chorzy i starsi Parafianie. Uczestniczyli także w nabożeństwie do bł. Jana Pawła II. Po modlitwie wraz z Księżmi, Paniami z Koła „Caritas”, a także Mariankami przeszli do salki katechetycznej, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Dzieci Maryi jako prezent dla naszych starszych samotnych Parafian ofiarowały przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Więcej…
 
Patronalne święto Dzieci Maryi

 

8 grudnia to wielkie święto dla całej wspólnoty Dzieci Maryi. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przyjęto nowe Marianki, a pozostałe dziewczęta odnowiły swoje przyrzeczenie życia na wzór Matki Bożej. Obecnie grono Dzieci Maryi naszej parafii liczy 52 osoby, a „maskotkami” wspólnoty są trzy nowo przyjęte pierwszoklasistki.

 

Więcej…
 
Barbórka 2012

 

Pomimo tego, że Kopalnia Miechowice nie istnieje już długie lata, 4 grudnia – Barbórka, jest w naszej dzielnicy ważnym świętem. Wciąż bowiem bardzo wielu z nas pracuje w górnictwie. 3 grudnia o godz. 16.45 Dyrekcja Kopalni KWK Bobrek – Centrum, górnicze poczty sztandarowe, ks. Proboszcz, a także górnicy z naszej parafii złożyli kwiaty na grobowcu tragicznie zmarłych górników oraz wsparli ich swoją modlitwą. Bezpośrednio po tym, odbyła się uroczysta Msza Św. z udziałem wyżej wspomnianych osób, którą uświetniła także nasza orkiestra.

Więcej…
 
Koncert Jesienny

 

W sobotę, 17 listopada, po Mszy Św. wieczornej gościliśmy w naszej świątyni p. Thorstena Mausa z Niemiec, który dał wspaniały koncert organowy. Z kolei dr Arkadiusz Kuzio – Podrucki wygłosił prelekcję pt. „Rodzina Tiele – Winckler”. Wszystko odbyło się w ramach jesiennego cyklu „Muzyki w starych kościołach Miechowic”. Całość, jak zawsze, poprowadził p. Jacek Woleński.

 
Bal Wszystkich Świętych

 

17 listopada w domu katechetycznym odbył się Bal Wszystkich Świętych, na który przybyło ok. 50 dzieci. Po raz kolejny maluchy zachwyciły bogactwem strojów i pomysłów.

 

Więcej…
 

Orędzie z groty betlejemskiej”

Narodziłem się nagi, biedny, mówi Bóg, żebyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie, żebyś mógł uznać mnie, Twego ubogiego Boga, za jedyne twoje bogactwo. Narodziłem się w stajni, żebyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce. Narodziłem się słaby, bezsilny, żebyś się mnie nigdy nie lękał. Narodziłem się z miłości, żebyś nigdy nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się w nocy, żebyś ty uwierzył, że mogę rozjaśniać każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się w ludzkiej postaci, żebyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się jako syn człowieczy, żebyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się prześladowany od początku, na znak, któremu sprzeciwiać się będą, żebyś ty nauczył się przyjmować trudności i sprzeciwy. Narodziłem się w prostocie, żebyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się dla ciebie, w twoim ludzkim życiu, żeby ciebie i wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Lambert Noben

Więcej…
 
Dekret o odpustach zupełnych na Rok Wiary w diecezji gliwickiej
poniedziałek, 26 listopada 2012 19:38

 

W nawiązaniu do dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 5 października 2012 r. o odpustach na Rok Wiary, trwający od 11 października 2012 r. do 24 listopada 2013 r., w sprawie możliwości uzyskania odpustu zupełnego na terenie diecezji gliwickiej w tymże Roku Wiary, postanawiam co następuje.

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego
poniedziałek, 05 listopada 2012 09:25

 

W bardzo deszczową sobotę, 27.10. o godz. 13.00, w kościele zebrali się nasi chorzy i starsi Parafianie. W tym dniu Parafialne Koło Caritas wraz z ks. Proboszczem zorganizowało kolejny Dzień Chorego. Msza św. połączona była z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a po Eucharystii nie mogło zabraknąć różańca.

Więcej…
 
Październik miesiącem Różańca
poniedziałek, 05 listopada 2012 09:15

 

Październik jest pięknym maryjnym miesiącem, poświęconym w szczególny sposób MB Różańcowej. Czas ten jest odpowiedzią na wezwanie Maryi, które ponawia w wielu objawieniach: „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Ile potrafi zdziałać ta modlitwa, przekonujemy się sięgając do historii wielu krajów. Świadomy wielkiej mocy różańca, ks. Proboszcz ponownie postanowił otoczyć nim całą naszą parafię i każdego dnia modliliśmy się w intencji mieszkańców poszczególnych domów, nie pomijając żadnego, najciemniejszego nawet zakątka.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 44 z 51