Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Bal Wszystkich Świętych
sobota, 02 listopada 2013 18:40

 
Wywiad z Ks. Jackiem Liwowskim
piątek, 01 listopada 2013 01:00

 

W sierpniu poznaliśmy ks. Jacka Liwowskiego, który decyzją ks. Biskupa został naszym wikariuszem. Ten niezwykle sympatyczny Kapłan zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Więcej…
 
Rozpoczęcie "Małej Peregrynacji" obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
piątek, 01 listopada 2013 01:00

20 października 2013 r., w Niedzielę Misyjną, przeżywaliśmy szczególną chwilę rozpoczęcia peregrynacji obrazu MB Trzykroć Przedziwnej. Wszystko rozpoczęło się wizytą s. Katarzyny z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, która zachęcała naszych Parafian do zaangażowania się w to dzieło. W ten sposób powstały dwa kręgi czyli dwie grupy, które będą przyjmowały do swoich domów obraz Matki Bożej i wypraszały dla siebie i całej parafii wiele łask. Podczas Mszy św. O godz. 1030 ks. Proboszcz poświęcił wizerunki Najświętszej Panny i przekazał je opiekunom poszczególnych kręgów.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Częstochowy - 05.10.2013
piątek, 01 listopada 2013 01:00

W słoneczną sobotę, 5 października, wyruszyliśmy w dziękczynno – błagalną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Po wspólnej modlitwie w kościele, pielgrzymi w liczbie 104 osób wraz z ks. Jackiem, wsiedli do autokarów, by po godzinie 8.00 wyruszyć w drogę liczącą ok. 80 km. Wśród pielgrzymujących było duże grono Dzieci Maryi, a także kilku ministrantów. Czas podróży wypełniony był modlitwą i rozmowami. Na Jasną Górę dotarliśmy o godz. 9.30. Wspólnie udaliśmy się na Wały Jasnogórskie, by o godz. 10.00 rozpocząć Drogę Krzyżową. Był to czas refleksji nad Męką Pana Jezusa oraz modlitwy za naszych żyjących i zmarłych Parafian.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Święty Krzyż - 21.09.2013
piątek, 01 listopada 2013 01:00

Wczesnym rankiem w sobotę, 21 września, grupa Parafian wraz z ks. Jackiem wyruszyła autokarem na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego, które jest najstarszym sanktuarium na ziemiach polskich. Ponieważ dzieliła nas spora odległość do celu, bo ponad 200 km, wyruszyliśmy już o 7.00. Czas podróży wyniósł 3,5 godz., które wykorzystaliśmy na dosypianie wczesnego wstawania, modlitwę i wspólne rozmowy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ostatni etap musimy pokonać pieszo, ponieważ klasztor znajduje się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Czekało nas zatem godzinne wejście pod duże wzniesienie. Część pielgrzymów ruszyła pieszo, a większość wjechała bryczkami. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na Mszę św. Do Sanktuarium Krzyża Świętego, którego gospodarzami są Oblaci Najświętszej Maryi Panny.

 

Więcej…
 
Różaniec za zmarłych
środa, 30 października 2013 01:00

 
Różaniec 2013
wtorek, 01 października 2013 19:58

 

Kochani Parafianie!

Pan Bóg pozwolił nam dożyć kolejnego miesiąca października. Ponownie możemy chwycić różańce i „szturmować niebo”, prosząc o potrzebne łaski. W Roku Wiary zachęcam do tego jeszcze bardziej. Może nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele błogosławieństwa Bożego spływa na naszą Parafię, kiedy codziennie polecamy Matce Bożej mieszkańców poszczególnych ulic. Proszę Was, abyście całym sercem włączyli się w tę modlitwę.

Moim pragnieniem jako Waszego duszpasterza jest widzieć w październiku pełne ławki rozmodlonych Parafian, trzymających w ręku różaniec. Polecam Bogu tę intencję, prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Różańcową.

 

Wasz Proboszcz ks. Bartosz Podhajecki

 

 

Więcej…
 
Odpust i Festyn Parafialny - 15.09.2013
niedziela, 29 września 2013 16:22

 

Pan Bóg po raz kolejny przypomniał nam ogrom swojego nieskończonego miłosierdzia, którego szczytem był Krzyż. Pochyliliśmy się nad nim z okazji naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Krzyża. W świątyni można było podziwiać przepiękne dekoracje. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Józef Kara – oficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. On też, przez całą niedzielę, głosił kazania. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11.00. Ks. Proboszcz powitał wszystkich obecnych Kapłanów, Siostry zakonne, przedstawicieli władz miasta, dyrekcję KWK Bobrek – Centrum, orkiestrę, chór parafialny, Ministrantów, Dzieci Maryi, harcerzy, górników, dzieci komunijne i sypiące kwiatki oraz gości i Parafian. Msza święta zakończyła się procesją z Najświętszym Sakramentem i dziękczynnym Te Deum.

Więcej…
 
czwartek, 12 września 2013 14:16

 

Więcej…
 
ODPUST PARAFIALNY - czy wiemy czym jest i jak wielki dar otrzymujemy od Boga?
poniedziałek, 02 września 2013 22:06

 

Odpust parafialny jest świętem patronalnym kościoła parafialnego. W pierwszych wiekach chrześcijanie nie budowali kościołów do sprawowania kultu. Eucharystię sprawowano w prywatnych domach, które nazywano Domus Ecclesiae, czyli Kościoły Domowe. Od IV wieku, po uzyskaniu wolności, chrześcijanie zaczęli budować kościoły. Były to przede wszystkim bazyliki i tzw. aedicula (mały budynek, kościółek) lub po grecku tropaion (znak zwycięstwa).

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 42 z 53

Ef 2, 8: Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Statystyka

Odsłon : 697566

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości