Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start

 

 
Bal Wszystkich Świętych - 16.11.2013

 

Kultura zachodu, niekoniecznie niosąca za sobą mądre treści, coraz odważniej wkracza do naszej rzeczywistości. Można powiedzieć, że bez zastanowienia przejmujemy zwyczaje i tradycje zupełnie nam obce, a zdajemy się zapominać o rodzimych. Jednym z przykładów takiego procesu jest hucznie obchodzone u nas od kilku lat święto Halloween. Nie idzie za nim nic dobrego. Wielu z nas nie może nadziwić się, jaki sens jest w przebieraniu dziecka za wampira i smarowanie go sztuczną krwią. Czego dobrego maluchy mają się nauczyć poprzez taki zwyczaj…? Nie wystarczy jednak tylko krytykować Halloween. Trzeba jeszcze zaproponować w zamian coś konkretnego. Dlatego właśnie w naszej parafii organizujemy Bal Wszystkich Świętych. Papież Benedykt XVI powiedział, że „Święci są największymi dobroczyńcami ludzkości”. Potrzeba więc, aby zarówno dorośli, jak i dzieci poznawali ich niezwykle ciekawe życiorysy, a przede wszystkim, naśladowali ich w drodze ku niebu.

Więcej…
 
Nabożeństwo w duchu Taize - 15.11.2013

 

15 listopada ks. Jacek zorganizował pierwsze w naszej parafii nabożeństwo w duchu Taize. Zaprosił scholę z par. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, która uświetniła nabożeństwo. Przy krzyżu z Taize zebrało się wielu młodych Parafian, a także osób dorosłych nie tylko z naszej parafii. Piękne rozważania, muzyka, przygaszone światło i blask świec sprawiły, że można było poczuć Boga bardzo blisko… „Nabożeństwo w duchu Taizé to piękna forma modlitwy skierowana zwłaszcza do młodych, pokazująca piękno kontemplacji Boga, która porusza serce człowieka. Poprzez śpiew i ciszę młodzi odnajdują nowe serce, serce proste w etymologicznym znaczeniu tego słowa, serce bez pofałdowań, serce rozpostarte.”

Czekamy na kolejne nabożeństwo i mamy nadzieję, że wpisze się ono na stałe w nasz kalendarz, zaś ks. Jackowi dziękujemy za tę piękną inicjatywę.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic" - 14.11.2013

 

W czwartkowy wieczór 14.11., gościliśmy w naszej parafii Śląski Kwartet Puzonowy „KwARTet”. Był to już drugi jesienny koncert poświęcony pamięci Matki Ewy i ks. Bończyka. Poprowadził go niezastąpiony w swojej roli Pan Jacek Woleński. Pomimo mało sprzyjającej pory i pogody znaleźli się fani muzyki klasycznej, którzy podziękowali artystom gromkimi brawami.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
Spotkanie ze Świętym Marcinem - 10.11.2013

 

W słoneczny, chłodny, niedzielny poranek, 10.11. o godz. 850 plac przed domem katechetycznym wypełnił się rzeszą naszych drogich dzieci i ich rodzicami. Chwilę potem pojawił się tam ks. Proboszcz z ks. Jackiem, aby wspólnie z najmłodszymi Parafianami oczekiwać wizyty dostojnego gościa, jakim był św. Marcin.

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego - 27.10.2013

 

W piękne jesienne popołudnie, 27 października, w naszej świątyni spotkały się najcenniejsze serca w Miechowicach – chorzy i starsi Parafianie. Serca najcenniejsze, ponieważ ich ofiara dnia codziennego jest miła w oczach Bożych, a łaski z niej płynące, są dla nas bezcenne.

Więcej…
 
Różańcowy październik

 

Październik to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wtedy właśnie, dziewicza woń Najświętszej Panny rozlewa się dookoła – jak śpiewamy w jednej z pieśni. Nie inaczej było w naszej parafii. Każdego dnia klękaliśmy w naszym kościele, ściskając w dłoniach różaniec. Powierzaliśmy Matce Bożej to wszystko, czym żyjemy, nasze troski, problemy, podziękowania, przeprosiny… Opiece Matki Najświętszej oddaliśmy całą parafię, mieszkańców każdego bloku i kamienicy. Codzienne nabożeństwa prowadziły poszczególne grupy parafialne, a także dzieci i młodzież.

Więcej…
 
Ogłoszenia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

Droga Młodzieży, Drodzy Rodzice,

 

W zakładce "Bierzmowanie-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów waszych obowiązkowych spotkań w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
Spotkanie ze Świętym Marcinem
sobota, 02 listopada 2013 18:40

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 41 z 53