Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Odezwa biskupa gliwickiego po wyborze nowego papieża Franciszka I
środa, 20 marca 2013 08:57

 

Drodzy Współbracia w kapłańskim posługiwaniu,

Kochani Diecezjanie!

 

W tej radosnej chwili, gdy ze Wzgórza Watykańskiego doszedł głos o wyborze nowego Następcy św. Piotra, który przyjął imię Franciszek, odnawiamy nasze zawierzenie Bogu w ramach jednego Kościoła Świętego. Po pełnym głębi duchowej i miłości pontyfikacie Benedykta XVI nie pozostajemy osamotnieni, bo Dobry Bóg, Pan dziejów i losów każdego stworzenia, troszczy się o nas, byśmy się nie zagubili i posłał nam kolejnego Pasterza.

 

Więcej…
 
Koncerty kolęd
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

Tak się złożyło, że już dawno nie gościliśmy Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, aż do niedzieli 20.01.2013 r. W ten dzień orkiestra ponownie zawitała w progach naszej świątyni i dała piękny koncert kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Niektóre utwory wykonane zostały przez solistów, a nad tym, żeby muzyka była jak najpiękniejsza czuwała ręka kapelmistrza p. Józefa Słodczyka.

Więcej…
 
Bal przebierańców
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

02.02.2013 r. o godz. 14.00 w domu katechetycznym zgromadziły się nasze dzieci wraz z rodzicami, ks. Proboszcz, ks. Rafał i Marianki, aby przeżyć kolejną zabawę karnawałową. Na zaproszenie ks. Proboszcza ponownie przyjechał do nas DJ, który zadbał o świetną muzykę, bez której nie może obyć się żaden bal przebierańców.

Więcej…
 
Boże Narodzenie
wtorek, 12 lutego 2013 01:00

 

Boże Narodzenie jest czasem niezwykle rodzinnym. Nasze domy pięknieją, przystrajamy je wspaniałymi dekoracjami. Nie inaczej było z naszą świątynią. Już znad głównego wejścia do kościoła spoglądało na nas Dzieciątko Jezus, a widniejący tam napis „Czy wierzysz we Mnie?” zmuszał nas do odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Więcej…
 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2012
niedziela, 06 stycznia 2013 01:00

 

 

Kochani Parafianie, w ostatnim dniu roku zebraliśmy się w naszej świątyni na modlitwie, aby wyrazić przede wszystkim naszą radość i wdzięczność dobremu Bogu za dar życia, za to, że mogliśmy cieszyć się pięknem otaczającego nas świata i radować kolejnymi porami roku. Dziękowaliśmy za to, że istniejemy, ruszamy się, że cieszymy się jako takim zdrowiem, które pozwala na pracę i w miarę spokojne życie.

Więcej…
 
Adwent 2012

 

Za nami wspaniały czas Rorat, które w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Poszli w ciemno za Światłem”, poznając ciekawe historie z życia Świętych. Dzieci przychodziły codziennie 15 minut wcześniej, aby wspólnie wychwalać Pana Boga śpiewem i uczyć się nowych piosenek.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe chorych i starszych parafian

 

15 grudnia o godz. 12.00 na Mszy Świętej spotkali się nasi chorzy i starsi Parafianie. Uczestniczyli także w nabożeństwie do bł. Jana Pawła II. Po modlitwie wraz z Księżmi, Paniami z Koła „Caritas”, a także Mariankami przeszli do salki katechetycznej, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Dzieci Maryi jako prezent dla naszych starszych samotnych Parafian ofiarowały przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Więcej…
 
Patronalne święto Dzieci Maryi

 

8 grudnia to wielkie święto dla całej wspólnoty Dzieci Maryi. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przyjęto nowe Marianki, a pozostałe dziewczęta odnowiły swoje przyrzeczenie życia na wzór Matki Bożej. Obecnie grono Dzieci Maryi naszej parafii liczy 52 osoby, a „maskotkami” wspólnoty są trzy nowo przyjęte pierwszoklasistki.

 

Więcej…
 
Barbórka 2012

 

Pomimo tego, że Kopalnia Miechowice nie istnieje już długie lata, 4 grudnia – Barbórka, jest w naszej dzielnicy ważnym świętem. Wciąż bowiem bardzo wielu z nas pracuje w górnictwie. 3 grudnia o godz. 16.45 Dyrekcja Kopalni KWK Bobrek – Centrum, górnicze poczty sztandarowe, ks. Proboszcz, a także górnicy z naszej parafii złożyli kwiaty na grobowcu tragicznie zmarłych górników oraz wsparli ich swoją modlitwą. Bezpośrednio po tym, odbyła się uroczysta Msza Św. z udziałem wyżej wspomnianych osób, którą uświetniła także nasza orkiestra.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia414243444546474849następnaostatnia»

Strona 41 z 49

Rz 5, 19: Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi.

Statystyka

Odsłon : 617236

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości