Reklama
Reklama
Start

 
Uroczystość Odpustowa i Festyn Parafialny

 

 
Zaproszenia

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

 
niedziela, 09 lipca 2017 13:37

 

 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 06.05.2017 r.

 

W sobotę, 6 maja, świętowaliśmy w naszej wspólnocie XXIV Parafialny Dzień Chorego. O godz. 13.00 nasi chorzy, starsi i samotni Parafianie spotkali się na Mszy św., podczas której kazanie wygłosił ks. Jacek. Każdy Dzień Chorego zaczyna się przy Jezusie Eucharystycznym, bo to właśnie Msza św. jest źródłem, z którego możemy czerpać duchowe siły do stawiania czoła codzienności. Codzienność osób chorych i starszych często wypełniona jest cierpieniem zarówno fizycznym jak i duchowym, stąd potrzeba szczególnej więzi z Bogiem. Choć nie mieści się to w naszych głowach, cierpienie złączone z Chrystusem jest darem, lecz trudnym do przyjęcia. Chorzy mają jednak szczególne możliwości wynagrodzenia za grzechy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Więcej…
 
I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, 29.04.2017 r.

 

W sobotę, 29 kwietnia, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej po raz pierwszy w swoim życiu przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Chłopcy zgromadzili się w kościele o godzinie 9.00, a dziewczynki o 10.30.

Więcej…
 
NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, 23.04.2017 r.

 

„Miłosierdzie jest kwiatem miłości; Bóg jest miłością, a miłosierdzie jest Jego czynem, w miłości się poczyna, w miłosierdziu się przejawia” (Dz. 651).

Sekretarko Mojego miłosierdzia, pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy, dzień Mojej sprawiedliwości” (Dz. 965). Te słowa Pana Jezusa zapisane w Dzienniczku św. s. Faustyny nie mają budzić w nas trwogi, ale większą gorliwość. Chrześcijanin bowiem ma być ciągle przygotowany do spotkania z Panem i wyczekiwać go czujnie.

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE DLA KAPŁANÓW Z OKAZJI WIELKIEGO CZWARTKU, 22.04.2017 r.

 

We wspólnocie Dzieci Maryi zrodziła się tradycja przedstawień dedykowanych Kapłanom z okazji Wielkiego Czwartku czyli pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Każdego roku staramy się wymyślić coś innego. Tym razem przedstawiłyśmy inscenizację o adoracji Najświętszego Sakramentu. Scenariusz oparto o teksty boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Pantomima uświadomiła nam na nowo, że kiedy adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, obecna jest cała Trójca Święta, Matka Boża, wszyscy Święci i chóry aniołów. Chrystus skupia się na każdym człowieku z osobna, przysłuchuje się mu i błogosławi. Teksty przedstawienia zachęcały do odpowiedzi na pytanie „Czy naprawdę wierzę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii?”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 42