Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start

 

 

 

 

 

 

 

 
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, 23.03.2018 r.

Rozważanie Męki Pańskiej przynosi naszym duszom wielki pożytek. Pan Jezus wiele razy przypominał o tym św. s. Faustynie, która w Dzienniczku zapisała: „Pragnę, abyś głębiej poznała Moją miłość, jaką pała Moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją mękę” (Dz. 186). W innym miejscu czytamy: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

Więcej…
 
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W CIESZYNIE, 22.03.2018 r.

 

W dniu 22.03.2018 r., z naszej parafii odbył się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej wystawione w Teatrze Cieszyńskim. Podobny wyjazd miał miejsce w styczniu, ale wtedy udano się na jasełka. Tak niedawno cieszyliśmy się narodzinami naszego Pana, a tu tymczasem trwamy od 14 lutego w atmosferze Wielkiego Postu i wchodzimy w misterium cierpienia Chrystusa, uczestnicząc w nabożeństwach: Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Jesteśmy również po rekolekcjach wielkopostnych, które wygłosił pochodzący z naszej parafii franciszkanin o. Zachariasz Kowalski. By jeszcze bardziej zrozumieć miłość Boga do nas, nasi Parafianie wzięli udział w pięknym misterium mówiącym o męce naszego Pana.

Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

 

Słowo rekolekcje pochodzi z łacińskiego recolligere, co oznacza „zbierać na nowo, powtórnie”. Jest to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez konferencję, uczestnictwo we Mszach św. i spowiedź. Pan Bóg kolejny raz w naszym życiu dał nam ten święty czas. Tym razem rekolekcje wygłosił nasz Parafianin, o. Zachariasz Jerzy Kowalski, franciszkanin.

Więcej…
 
PREZENTACJA NASZEJ PARAFII W RADIU SILESIA, 12.03.2018 r.

 

Jednym z punktów ramówki Radia Silesia 96,2 FM jest poniedziałkowa audycja „Boska Silesia”, w trakcie której prezentuje się poszczególne parafie diecezji gliwickiej. Nasza wspólnota otrzymała zaproszenie do audycji na 12 marca.

Więcej…
 
WYJAZD BIERZMOWAŃCÓW DO ZAKOPANEGO, 9-11.03.2018 r.

 

Na początku marca klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II Gimnazjum wraz z księdzem Joachimem i trójką opiekunów wyjechały na weekendowy wyjazd integracyjny do Zakopanego. Wyjazd ten był wypełniony nie tylko górskimi wędrówkami, lecz także pewnym sposobem przygotowania młodzieży naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania.

Więcej…
 
BIERZMOWANIE, 05.03.2018 r.

 

„Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" (KKK).

W poniedziałek, 5 marca, ks. Biskup Ordynariusz Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. o godz. 18.00, podczas której udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży i dorosłym. Na początku Eucharystii do ks. Biskupa zwrócili się przedstawiciele rodziców gimnazjalistów prosząc, aby Ekscelencja udzielił ich dzieciom kolejnego w ich życiu sakramentu. Podczas kazania ks. Biskup przypomniał kandydatom do bierzmowania jak wielki dar mają otrzymać.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 49